55-letnia Paulina Porizkova zamieściła odważne zdjęcie. Zwróciła się do fanów z ważnym apelem

Słynna modelka poruszyła ważną kwestię. Zainspirowało ją zamieszanie wokół zdjęcia 55-letniej Elizabeth Hurley. - Dlaczego nagość i bycie seksowną są podziwiane w przypadku młodych kobiet, a obrażane, gdy osiąga ona dojrzałość? - pyta Paulina Porizkova.

Paulina Porizkova to czesko-amerykańska modelka i aktorka. Sławę zyskała dzięki koledze, który przesłał jej zdjęcia do paryskiej agencji Elite Model Management. Mężczyzna starał się wówczas o pracę fotografa. Uwagę pracowników agencji zwróciła jednak przede wszystkim uroda Porizkovej. Niedługo po tym zaproponowano jej pracę modelki.

Zobacz wideo Jak trenują modelki?

Kariera Porizkovej w następnych latach nabrała rozpędu. Była najmłodszą modelką, która w 1984 roku trafiła na okładkę "Sports Illustrated Swimsuit Edition" (miala wówczas 18 lat). Z kolei w 1992 roku "Harper’s Bazaar" nazwał ją jedną z dziesięciu najpiękniejszych kobiet świata.

 

Paulina Porizkova: Po pięćdziesiątce jestem za to zniesławiania

Niedawno modelka zwróciła się do swoich fanów z ważnym apelem na Instagramie. Inspiracją do napisania tych słów było zamieszanie wywołane nagim zdjęciem 55-letniej Elizabeth Hurley.

Gdy miała 20 i 30 lat, im mniej ubrań miałam na sobie, tym stawałam się bardziej popularna. Po czterdziestce mogłam chodzić nago i co najwyżej otrzymać mandat za obnażanie się publicznie. Z kolei po pięćdziesiątce jestem za to zniesławiania. Ludzie piszą: Ubierz się babciu! Jesteś zdesperowana? [...] Dlaczego nagość i bycie seksowną są podziwiane w przypadku młodych kobiet, a obrażane, gdy osiąga ona dojrzałość?

- napisała Paulina Porizkova na swoim profilu na Instagramie. Pod koniec wpisu modelka udziela odpowiedzi na pytanie. - Z powodu mężczyzn - zakończyła. Gwiazda swój apel umieściła pod odważnym zdjęciem, na którym pozuje całkowicie nago. 

 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: