Mgławica Serce - prezent na walentynki prosto z kosmosu. Najpiękniejsze zdjęcie, jakie możesz podarować ukochanej osobie

Szukasz wyjątkowego prezentu na walentynki? Wystarczy spojrzeć w niebo - tam kryje się prezent, którego nie zapomni twoja druga połówka.

Chcesz przychylić nieba swoje drugiej połówce? Walentynki zbliżają się wielkimi krokami i choć nie da się ukraść księżyca, ani podarować gwiazdki z nieba, to może zdjęcie jednego z najpiękniejszych widoków w kosmosie wzruszy twoją ukochaną lub twojego ukochanego? 

Zobacz wideo Zaskocz ukochaną osobę w walentyki. To prostsze, niż myślisz!

Wyślij bliskiej osobie fotografię IC 1805. Zastanawiasz się, co to takiego? Obiekt ten powszechnie nazywany jest Mgławicą Serce i jest jednym z najbardziej zapierających dech w piersiach widoków w kosmosie. Ma kształt serca i świeci na piękny czerwony kolor. Zakochani na całym świecie przesyłają sobie jej zdjęcia od lat. 

Mgławica Serce na walentynki 

IC 1805 znajduje się w konstelacji Kasjopei, która jest jednym z ramion Drogi Mlecznej. Jest oddalona o około 7500 lat świetlnych od Ziemi, natomiast jej długość to prawie 200 lat świetlnych. Graniczy z Mgławicą Dusza, z którą tworzą gromadę otwartą, czyli grupę tysięcy gwiazd połączonych ze sobą polem grawitacyjnym.  

 

Ten niewyobrażalnie piękny spektakl na niebie, wiele lat temu upodobali sobie zakochani. Internauci z całego świata wysyłają sobie ten widok co roku z okazji walentynek. Czemu Mgławica Serce zawdzięcza swój piękny czerwony kolor?  IC 1805 to mgławica emisyjna, a jej płomienisty czerwony blask jest zasługą wzbudzonego wodoru.  

W kosmosie jest wiele innych obiektów przypominających serce. Galaktyki Czułki prawdopodobnie miliardy lat temu były oddalone od siebie. Teraz znajdują się jedna obok drugiej i także wyglądają jak serce.

Galaktyki CzułkiGalaktyki Czułki wikipedia / NASA

Myślisz, że któryś z tych widoków zachwyci bliską ci osobę? 

Więcej o: