To jeden z najbardziej wielofunkcyjnych kosmetyków. Jego cena nie przekracza 8 zł

Maści z witaminą A to jeden z najpopularniejszych aptecznych produktów pielęgnacyjnych. Jego cena waha się zazwyczaj w przedziale od 5 do 8 złotych. Sprawdzi się m.in. w przypadku przesuszonej skóry, podrażnień po depilacji, oparzeń słonecznych, zmian trądzikowych, przebarwień skóry, a także ukąszeń owadów.

Kosmetyki z apteki mogą pomóc w razie różnych problemów - wyprysków, przesuszonej skóry, czy łamliwych paznokci. Jednym z najpopularniejszych i najbardziej uniwersalnych aptecznych hitów jest maść z witaminą A. Podpowiadamy, w jakich przypadkach może okazać się bardzo pomocna.

Zobacz wideo Najlepsza pielęgnacja pod makijaż:

Maść z witaminą A - hit kosmetyczny z apteki

Maść z witaminą A to produkt wielofunkcyjny. Wykazuje działanie pielęgnacyjne i lecznicze. Poza tym jest łatwo dostępna. Taka maść nie podrażnia i nie uczula, dlatego może być stosowana przez osoby z wrażliwą skórą. Nie jest jednak zalecana w przypadku kobiet w ciąży oraz karmiących piersią

Maść z witaminą A - kiedy może okazać się pomocna?

Maść z witaminą A sprawdzi się m.in. w przypadku przesuszenia skóry, podrażnień po depilacji, oparzeń słonecznych, zmian trądzikowych. Poza tym to także:

  • Świetny balsam na spierzchnięte usta. Maść nie tylko nawilża i natłuszcza, lecz także stanowi ochronę dla delikatnej skóry. 
  • Środek na przebarwienia. Retinol, który jest zawarty w maści, pomaga zmniejszyć widoczność przebarwień. Poza tym wykazuje on działanie złuszczające.
  • Ratunek dla dłoni. Należy ją stosować na noc jako treściwy krem. Pomoże także w przypadku złego wyglądu stóp. Nakładana regularnie gruba warstwa produktu na noc może m.in. zregenerować i zmiękczyć naskórek. 
  • Lek po ukąszeniach owadów. Mimo że nie są groźne dla naszego zdrowia, powodują dyskomfort. Jednym z najlepszych lekarstw w takich przypadkach jest właśnie maść z witaminą A. 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: