5 sposobów, dzięki którym schudniesz bez diety i większych wyrzeczeń. To łatwiejsze, niż myślisz

Schudnąć bez drakońskiej diety, katorżniczych ćwiczeń i nieustannych wyrzeczeń? To możliwe! Wystarczy każdego dnia stosować kilka prostych zasad, bo osiągnąć naprawdę spektakularne efekty. Najważniejsze to słuchać swojego organizmu i traktować swoje ciało z miłością.

Nie da się ukryć, że trudno jest schudnąć bez jakichkolwiek wyrzeczeń. Jednak katowanie się głodówkami oraz wielogodzinnymi treningami też nie jest dobrym sposobem na dbanie o swoją sylwetkę. Oto kilka porad, które stosowane konsekwentnie każdego dnia, pozwolą ci zgubić nadprogramowe kilogramy i osiągnąć wymarzoną sylwetkę.

Zobacz wideo Może zupełnie zastąpić sól! Bez selera nie obejdzie się żadna dieta

Jak schudnąć bez diety i większych wyrzeczeń? Jedz w taki sposób, który tobie pasuje najbardziej

Jeść trzy, czy może jednak pięć posiłków? Wiele osób od lat sprzecza się, która opcja jest lepsza. Prawda jest jednak taka, że to od ciebie zależy, ile razy w ciągu dnia wolisz jeść. Niektórym pasuje pięć mniejszych posiłków, inni natomiast lepiej zaspokajają głód przy trzech większych. Najważniejsze jest jednak by jeść odpowiednią liczbę kalorii. Chcesz schudnąć? Spożywać o 300-400 kcal mniej niż wynosi twoje całkowite zapotrzebowanie kaloryczne. Pamiętaj również o dużej ilości świeżych warzyw w swoich posiłkach.

Jak schudnąć bez diety i większych wyrzeczeń? Pij wodę przez cały dzień

Choć wszyscy dietetycy powtarzają to jak mantrę, to prawda jest taka, że wiele osób i tak nie pije wystarczającej ilości wody w ciągu dnia. Pierwszą rzecz o której powinnaś pomyśleć z samego rana to wypicie dużej szklanki wody. Następnie, w ciągu całego dnia popijaj wodę regularnie i małymi łykami.  Możesz również wypijać szklankę wody przed planowanym posiłkiem, wypełni ona żołądek i sprawi, że zjesz mniej.

Jak schudnąć bez diety i większych wyrzeczeń? Wybieraj zdrowsze lub mniej kaloryczne zamienniki

Jeśli chcesz zgubić nadprogramowe kilogramy, bez ogromnych wyrzeczeń, naucz się zastępować produkty zdrowszymi i mniej kalorycznymi zamiennikami. Sięgaj po chleb pełnoziarnisty zamiast białej bułki, cukier wymień na erytrytol, a podczas ochoty na słodki napój sięgnij po ten, który ma zero kalorii.

Jak schudnąć bez diety i większych wyrzeczeń? Jedz wolniej i świadomie

Ciągle jesz w pośpiechu, przed telewizorem lub komputerem? To ogromny błąd! Badania pokazują, że jedząc posiłek przez 30 minut zamiast np. 10, spożyjesz aż 70 kalorii mniej. Tyle bowiem czasu potrzebuje mózg, by zorientować się, że żołądek jest pełen. Unikaj również jedzenia podczas oglądania telewizji lub pracy przy komputerze - wówczas nie skupiasz swojej uwagi na jedzeniu, przez co zjesz za dużo.

Jak schudnąć bez diety i większych wyrzeczeń? Pokochaj swoje ciało i dbaj o nie z miłością

Wiele kobiet podejmuje decyzję o przejściu na dietę pod wpływem negatywnych emocji, które kierują w stronę swojego ciała. Psychologowie podkreślają jednak, że aby skutecznie i trwale zmienić swój wygląd, powinniśmy najpierw zaakceptować i polubić swoje ciało. Dieta oraz ćwiczenia przychodzą z dużo większą łatwością, kiedy robimy to z miłości do swojego ciała, a nie nienawiści.

Więcej o: