Podszywał się pod przystojnego żołnierza. Wyłudził od samotnej matki ponad 25 tys. zł

Julie Price to 35-letnia samotna matka z Portsmouth w Wielkiej Brytanii. Kobieta padła ofiarą oszusta internetowego. Jej przypadek został niedawno nagłośniony w brytyjskich tabloidach.

Mimo że kobieta czuje obecnie ogromny wstyd, postanowiła opowiedzieć o tym, co ją spotkało. Chce w ten sposób ostrzec innych przed oszustami internetowymi. Jej przypadek został nagłośniony w brytyjskich tabloidach, m.in. w "The Sun" oraz "Daily Mail". 

"Byłam zakochana w obcym człowieku"

Julie Price to 35-letnia samotna matka dwójki dzieci z Portsmouth w Wielkiej Brytanii. Kobieta przez znajomość z oszustem internetowym poniosła ogromne starty finansowe. - Byłam zakochana w obcym człowieku - wyznała Julie. Jonathana poznała w bardzo trudnym okresie swojego życia - przeżywała wówczas żałobę po stracie ojca. Poza tym jakiś czas temu zakończył się jej związek. Jak przyznała w jednym z wywiadów, była wówczas całkowicie bezbronna. 

Przystojny żołnierz z sieci

Mężczyzna, którego kobieta poznała w sieci, podszywał się pod żołnierza Jonathana Ramosa. Twierdził, że obecnie stacjonuje w bazie wojskowej w Afganistanie. Co jakiś czas prosił kobietę o wsparcie finansowe. Jak zapewniał, potrzebuje pieniędzy, by uzyskać dostęp do internetu. Po czasie kobieta zdecydowała się nawet na przelanie 1000 funtów, które miały pokryć koszt biletu lotniczego do Wielkiej Brytanii. Jak wyznała, aby zdobyć pieniądze dla ukochanego, sprzedała cenną biżuterię, a także swój samochód. 

Podszywał się pod przystojnego żołnierza. Wyłudził od samotnej matki ponad 25 tys. złPodszywał się pod przystojnego żołnierza. Wyłudził od samotnej matki ponad 25 tys. zł screen: https://uknewsagency.net/

Zobacz wideo Anna Mucha padła ofiarą oszusta internetowego

Ofiara oszusta internetowego

Ich internetowa znajomość trwała ponad rok. Komunikowali się głównie na WhatsAppie. Po pewnym czasie zdecydowali się w końcu na spotkanie. Jednak żołnierz nie pojawił się na lotnisku w wyznaczonym terminie. Niestety mężczyzna w dalszym ciągu brnął w kłamstwa. Po tym jak nie stawił się na spotkaniu poinformował kobietę, że w ostatniej chwili zatrzymał go dowódca. Dlatego też Julie musi przelać mu pieniądze na kolejny bilet. Aby zdobyć pieniądze, kobieta sprzedała swój telewizor. W sumie romans z oszustem kosztował ją 5 tysięcy funtów, co w przeliczeniu na złotówki daje 25 565 złotych. Kobieta w końcu zrozumiała, że padła ofiarą oszustwa. Pomogła jej w tym m.in. szczera rozmowa z mamą

Może cię także zainteresować:

Więcej o: