Masz przeczucie, że partner cię zdradza? Powinnaś mu zadać te cztery pytania. Mogą wiele wyjaśnić

Czasem bywa tak, że kobieta zwyczajnie wyczuwa, że w związku dzieje się coś złego. Partner nie rozstaje się z telefonem, często wychodzi, albo traktuje ją inaczej niż zwykle. Zamiast snuć domysły, zadaj mu kilka pytań. Jego reakcja może być cenną wskazówką do poprowadzenia dalszych, szczerych rozmów.
Zobacz wideo Pary z 50-letnim stażem o sekretach udanego związku

"Mogę skorzystać z twojego telefonu?" lub "mogę sprawdzić coś na twoim telefonie"?

Twój partner nieustannie korzysta z telefonu i nie rozstaje się z nim nawet na krok. Podkradanie i sprawdzanie wymienianych przez niego wiadomości nie jest dobrym pomysłem. W końcu każdy związek powinien być oparty na zaufaniu. Zamiast tego zapytaj, czy możesz pożyczyć na chwilę jego smartfon i obserwuj jego reakcję - ta może ci naprawdę wiele podpowiedzieć.

"Dlaczego zachowujesz się wobec mnie inaczej niż kiedyś?"

Zauważyłaś, że twój partner zachowuje się wobec ciebie inaczej niż jeszcze jakiś czas temu? Stał się oschły, często inicjuje kłótnie i nagle twoje zachowania zaczęły go drażnić? A może wręcz odwrotnie, stał się nienaturalnie uczynny, pomocny i troskliwy? Choć zmiany w zachowaniu nie są pewnikiem zdrady, to jeśli nie dają ci spokoju, zapytaj wprost, co jest ich przyczyną. 

"Co powiesz na detoks od social mediów?"

Nie da się ukryć, że zdrada często ma swoje źródło w mediach społecznościowych. Zauważyłaś, że twój partner nieustannie korzysta z social mediów, jednak ukrywa przed tobą swoje działania? Zaproponuj mu wspólny detoks od Facebooka czy Instagrama. Choć w dzisiejszych czasach kompletna rezygnacja z tych platform jest dość trudna (zwłaszcza jeśli związane są z wykonywanym zawodem), to po jego reakcji będziesz mogła zobaczyć, jak bardzo zależy mu na stałym dostępie do swoich kont.

"Czy ty mnie zdradzasz"

Jeśli masz coraz więcej powodów, by podejrzewać, że twój partner cię zdradza, najlepszym wyjściem będzie po prostu szczera rozmowa. Pamiętaj jednak, by nie atakować i nie osądzać mężczyzny. Zamiast tego, zadaj pytanie, które cię nurtuje i wytłumacz, co spowodowało, że w twojej głowie pojawiły się takie wątpliwości. To sposób na to, by w końcu wyjaśnić sytuację, która spędza ci sen z powiek.

Więcej o: