Tłusty czwartek. Ceny pączków przyprawiają o zawrót głowy. Najdroższe są te od Magdy Gessler

W tłusty czwartek sklepy i cukiernie proponują nam bardzo szeroki wybór pączków. Tradycyjne z rozmaitymi nadzieniami, wegańskie, donaty, minipączki - każdy znajdzie coś dla siebie. Ile kosztuje ta słodka przyjemność? Gdzieniegdzie ceny sięgają nawet 8 złotych za sztukę.

Tłusty czwartek to dzień, w którym przed najbardziej popularnymi cukierniami ustawiają się długie kolejki. Jedni decydują się na rzemieślnicze wyroby, inni kupują je w popularnych supermarketach. Bez względu na to, gdzie zdecydujemy się kupić pączka, możemy przebierać w szerokiej ofercie słodkości. Za zwykłego pączka w supermarkecie zapłacimy od około 70 gr za sztukę do 2 zł. Jeśli jednak chcemy zjeść coś specjalnego, to musimy liczyć się z większym wydatkiem.  

Ile zapłacimy za pączka w Lidlu?

Znane supermarkety przygotowały specjalne oferty na tłusty czwartek. W sieciach sklepów Lidl możemy wybierać spośród 22 rodzajów pączków i donatów. Tu tradycyjny pączek z nadzieniem wieloowocowym kosztuje dziś 69 groszy, natomiast jeśli zdecydujemy się kupić 12 takich pączków, zapłacimy po 25 groszy za sztukę. Sklep w swojej ofercie ma również m.in. pączki z nadzieniem wiśniowym, jagodowym, karmelowym i czekoladowym. Za nie zapłacimy od 1,69 zł do 2,99 zł za sztukę.  

pączkiTłusty czwartek 2021. Historia najsłodszego święta w roku

Jakie promocje na tłusty czwartek przygotowała Biedronka?

Biedronka także ma dla swoich klientów duży wybór pączków. Cena tradycyjnego pączka z nadzieniem polanego lukrem lub posypanego cukrem pudrem to 79 groszy. Przy zakupie 6 ich cena spadnie do 55 groszy za sztukę. W ofercie supermarketu znajdziemy pączki z nadzieniem o smaku śmietankowym, różanym, malinowym, karpatkowym oraz donaty. Najwięcej zapłacimy za nadziewane kremem czekoladowym Wedel - 2,49 zł za sztukę. 

Święcenie koszyczkówKiedy Wielkanoc 2021? Przygotowaliśmy wielkanocny kalendarz tegorocznych świąt

A jak wyglądają propozycje cen pączków w innych popularnych miejscach?

Pączki kupimy także w Żabce. Za pączka z lukrem i skórką pomarańczową zapłacimy 1,30 zł. Od 1,99 zł do 2,99 zł zapłacimy za donaty i pączki z nadzieniem o smaku waniliowym lub malinowym. 

Pączek od warszawskiej firmy cukierniczej A. Blikle to koszt 4,90 zł za sztukę. Tu kupując zestaw sześciu lub dwunastu pączków nie zaoszczędzimy ani złotówki.

Najdroższe pączki sprzedaje jednak Magda Gessler. W restauracji "Ale Gloria" za tradycyjnego pączka z nadzieniem z różą, malinami lub czekoladą zapłacimy 6 złotych. Jeśli najdzie nas ochota na donata od znanej restauratorki, musimy wyciągnąć z portfela aż 8 złoty.  

Zobacz wideo Faworki z ciasta francuskiego
Więcej o: