Małgorzata Rozenek wsparła protest mediów. Przypomniała ważne słowa Kaczyńskiego sprzed lat

W środę swój sprzeciw wobec ograniczenia wolności mediów wyraziła większość kanałów telewizyjnych i portali internetowych. Protestujących wsparła także Małgorzata Rozenek-Majdan. Gwiazda przypomniała słowa byłego prezydenta RP na temat mediów publicznych.

W środę wiele znanych osób wyraziło niezadowolenie w mediach społecznościowych z powodu nowego podatku, który chce wprowadzić rząd. Może to mieć poważny wpływ na funkcjonowanie prywatnych mediów w Polsce. Również na stronach Gazeta.pl, zamiast codziennych treści czytelnicy mogli znaleźć komunikat o tym, czym może zakończyć się wprowadzenie pomysłu rządu - "mediami bez wyboru". "Możesz też stracić możliwość korzystania z innych mediów i źródeł informacji" - pisaliśmy w naszym apelu do Czytelników. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj:

Małgorzata Rozenek-Majdan wspiera protest mediów

Protestujących wsparła także Małgorzata Rozenek-Majdan. Na swoim profilu na Instagramie prezenterka opublikowała dwie wymowne grafiki. - Jeżeli dalej tak będzie, to świat stanie się czarno-biały... #mediabezwyboru - napisała pod swoim postem.

 

Małgorzata Rozenek-Majdan przypomina słowa Lecha Kaczyńskiego

Obok grafiki z napisem "Media bez wyboru" pojawiło się zdjęcie, na którym gwiazda przypomina ważne słowa sprzed lat Lecha Kaczyńskiego na temat funkcjonowania mediów publicznych w naszym kraju. 

Jeżeli my wracamy do struktur, w ramach których rząd mianuje szefa telewizji i to ma być odpolitycznienie mediów publicznych, to mamy do czynienia z taką sytuacją, ja aż milknę, że jeżeli się ma odpowiednie poparcie w mediach, to można dosłownie wszystko. Można pokazywać czarną ścianę i mówić, że jest biała

- brzmią zacytowane przez Małgorzatę Rozenek-Majdan słowa byłego prezydenta RP.

Może cię także zainteresować:

Więcej o: