Które znaki zodiaku przyciągają się jak magnes? Byk, a może Skorpion? Sprawdź, kto jest twoją drugą połówką

Zastanawiasz się, z kim stworzysz idealny związek? Astrologia ma na to odpowiedź. Przekonaj się kto jest twoją bratnią duszą, a kogo lepiej unikać jak ognia.

Zdaniem wielu ludzi charakterystyka znaków zodiaku to świetny drogowskaz w wielu dziedzinach naszego życia. Sprawdza się również w życiu miłosnym. Niektóre cechy przypisywane konkretnym zodiakom mogą być wskazówką, jak odpowiednio wybrać partnera życiowego. Które znaki najlepiej do siebie pasują? Sprawdziliśmy! 

Które znaki zodiaku nie mogą bez siebie żyć?  

Baran jest ambitny, odważny, nie boi się nowych wyzwań i obowiązków. Nadaje się doskonale na lidera. Te cechy nie są bez znaczenia na polu uczuciowym, gdyż Barany nie znoszą rutyny. Osoby, które lubią leżenie na kanapie z pewnością nie mają szans na udany związek z zodiakalnym Baranem.   
Idealna para: Waga, Strzelec 
Unikaj: Ryby, Byka, Raka i Koziorożca 

Zdjęcie ilustracyjne: zakochaniWalentynki 2021. Sprawdź jakie znaki zodiaku zakochują się najszybciej

Zodiakalne Byki są cierpliwe i wytrwałe, ale czasem bywają zaborcze i uparte. To nie ułatwia relacji zarówno koleżeńskich, jak i miłosnych. Potrzeba im partnerów o równie silnej osobowości. Należy jednak podkreślić, że Byki mimo kilku wad są wierne i zależy im na stworzeniu stabilnego związku. Mówi się, że są także świetnymi kochankami. 
Idealna para: Ryby, Panna 
Unikaj: Barana i Strzelca 

Bliźnięta z jednej strony postrzegane są jako energiczne i elastyczne, z drugiej jako egocentryczne i dość nerwowe. Lubią być w centrum zainteresowania. Nie znoszą samotności, więc do szczęścia potrzebna im bratnia dusza. Bardzo angażują się w miłosne relacje.
Idealna para: Wodnik i Waga 
Unikaj: Skorpiona, Byka i Ryb 

Zodiakalne Raki to skomplikowane jednostki, którymi targają sprzeczne emocje. Bywają nadwrażliwe i zazdrosne. Z drugiej jednak strony są bardzo wrażliwe, ciepłe i rodzinne. W życiu miłosnym mają tendencję do podejmowania zachowawczych i ostrożnych decyzji. 
Idealna para: Skorpion, Ryby 
Unikaj: Strzelca i Wagi 

Lwy mają predyspozycje do bycia przywódcą. Są bardzo pewne siebie, przez co często wytyka im się próżność i egoizm. Na polu miłosnym Lwy lubią się wykazać, doświadczać i przeżywać. Ten znak zodiaku ma w sobie pokłady uczuć, które jest gotów przelać na innych, jeśli w zamian za to będzie traktowany jak król.  
Idealna para: Waga, Strzelec 
Unikaj: Panny i Skorpiona 

Panna mocno stąpa po ziemi. Jest bardzo inteligentna i do wszystkiego podchodzi racjonalnie. Bywa nieśmiała i zamknięta w sobie. Rozkwita, gdy znajdzie odpowiednią osobę do związku. Jest wierna i oddana. 
Idealna para: Byk, Koziorożec 
Unikaj: Lwa, Barana, Koziorożca  

MerkuryRetrogradacje Merkurego w 2021 roku. Jak układ planet wpływa na nasze życie?

Zodiakalna Waga jest pełna wdzięku i romantyczna. Zdarza się jednak, że staje się egoistyczna, a do tego ma trudności w podejmowaniu decyzji. Te cechy często przekładają się na życie miłosne. Wagi lubią flirtować. Nie potrafią zdecydować, czy lepiej im się beztrosko bawić, czy wchodzić w poważną relację. 
Idealna para: Wodnik, Strzelec 
Unikaj: Koziorożca i Raka  

Skorpiony uważane są za silne znaki zodiaku. Cechuje je odwaga i bezkompromisowość. Niestety Skorpiony bywają także kłamcami i manipulantami, także w miłości. Nie potrafią jednak wyobrazić sobie życia bez partnera, troski i więzi, która połączy go z drugim człowiekiem. 
Idealna para: Ryba, Skorpion 
Unikaj: Wagi, Bliźniąt  

Strzelce określane są jako pracowite, energiczne, jednak mają skłonność do bycia zarozumiałym. Lubią flirtować. Podrywanie interesujących osób to ich chleb powszedni.
Idealna para: Waga, Baran 
Unikaj: Raka i Panny 

Zodiakalne Koziorożce wyróżniają się tym, że mają bardzo praktyczne podejście do życia. Są bardzo wymagające - także w stosunku do ukochanej osoby. W życiu miłosnym, Koziorożce często sprawiają wrażenie pozbawionych uczuć. Do związku podchodzą pragmatycznie, szkoda im czasu na romantyzm, bo mają zawsze ważniejsze sprawy na głowie. 
Idealna para: Skorpion, Byk, Panna 
Unikaj: Wagi i Strzelca 

Trzy znaki zodiaku, które są uważane za najinteligentniejsze. Sprawdź, czy do nich należysz (zdjęcie ilustracyjne)Trzy znaki zodiaku, które są uważane za najinteligentniejsze. Sprawdź, czy do nich należysz

Wodniki są kreatywne i ciekawe świata, choć bywają zadufane w sobie. Mają często problemy z okazywaniem uczuć. Cenią sobie wolność i niezależność, dlatego potrzebują w związku dużo przestrzeni.  
Idealna para: Waga, Bliźnięta 
Unikaj: Panny, Raka 

Zodiakalne Ryby cechuje kreatywność, wrażliwość, duża empatia i gotowość do poświęceń. Nie boją się wyzwań. Są romantyczne i oddane, jednak nie mają łatwego charakteru.
Idealna para: Rak, Skorpion, Koziorożec 
Unikaj: Barana, Wodnika 

Zobacz wideo Droga Mleczna w trzech wymiarach
Więcej o: