Najlepsze afrodyzjaki na walentynkową kolację. Czym rozbudzisz zmysły ukochanej osoby?

Świętowanie walentynek to dobry sposób na spędzenie wyjątkowego wieczoru z ukochaną osobą. Zastanawiasz się, jak rozbudzić w partnerze lub partnerce pożądanie? Wystarczy jakieś smaczne danie, przygotowane z naturalnych afrodyzjaków. Walentynki mogą być dobrą okazją do wypróbowania działania tych pobudzających substancji.

Ludzie od zawsze poszukiwali sposobów na wzmocnienie libido. Miały one też zapewniać nieustannie wysoki poziom fascynacji seksualnej. Jak nadać walentynkowej kolacji nieco pikanterii? Nie, nie mamy na myśli dodawania ostrych przypraw. Jeśli chcesz rozbudzić zmysły ukochanej osoby warto przygotować kolację z dodatkiem afrodyzjaków.  

Czym są i jak działają afrodyzjaki?  

Nazwa „afrodyzjak” pochodzi od imienia greckiej bogini miłości Afrodyty. Z racji tego, że Afrodyta narodziła się z morskiej piany, to właśnie tam szukano substancji poprawiającej miłosną kondycję. Ten trop okazał się dobry, bo zawarte w owocach morza pierwiastki - cynk i selen - wpływają na potencję seksualną. Afrodyzjaki to jednak nie tylko owoce morza - mogą to być potrawy, warzywa, owoce a nawet zapachy. Afrodyzjak ma pobudzać zmysły, zwiększać pożądanie i czerpaną z seksu przyjemność.

Idealna liczba partnerów seksualnychPodobno istnieje idealna liczba partnerów seksualnych. Co na ten temat mówią badania? Będziecie zaskoczeni

Najlepsze afrodyzjaki. Czym wzbudzić pożądanie u partnera lub partnerki? 

Jednym z doskonałych afrodyzjaków są krewetki. Zawierają dużo cynku, selenu i witaminy E. Te składniki wspomagają pracę przysadki mózgowej, która steruje pracą gruczołów wydzielających hormony płciowe. Owoce morza swoim wyglądem oddziałują na wyobraźnię, pobudzając zmysły i zwiększając pożądanie. Doskonałym daniem na walentynkowy wieczór będzie na przykład sushi z owocami morza. 

Krewetki w czosnku3 proste przepisy na krewetki, które musisz znać! [PLUS PORADY]

Powszechnie wiadomo, że wino wzmaga pożądanie. Wypite w odpowiedniej ilości - jedna, maksymalnie dwie lamki - odpręża i pobudza zmysły. Pamiętaj, że większa ilość wina przyniesie odwrotny skutek - zabije pożądanie i ochotę na seks.  

Świetnie na zmysły działa także czekolada. Swoją miłosną moc czekolada zawdzięcza prawdopodobnie teobrominie, która zwiększa wydzielanie serotoniny, adrenaliny i noradrenaliny, dzięki czemu usuwa zmęczenie i poprawia nastrój. 

Cynamon również możemy zaliczyć do grona afrodyzjaków. Olejki eteryczne w nim zawarte poprawiają krążenie krwi i działają pobudzająco. Cynamon można dodać do wina i delikatnie je podgrzać.  

Jako afrodyzjaki świetnie sprawdzają się także owoce - zwłaszcza truskawki i figi. Mówi się, że wystarczy miseczka truskawek, by zawarte w nich witaminy z grupy B poprawiły nastrój. W tych owocach można znaleźć również cynk, który wpływa na libido, zwłaszcza mężczyzn. Natomiast świeże figi po przekrojeniu na pól kojarzą się podobno z waginą. Z tego powodu wizualnie podniecają mężczyzn, ale nie tylko ich. Dojrzałe owoce są bardzo słodkie, a zawarty w nich cukier doda wam energii.  

Truskawki w czekoladzieTruskawki w czekoladzie pixabay/omisido

Podczas zbliżeń przejmujesz się fałdką na brzuchu? Niepotrzebnie! Oto rzeczy, które nie mają dla niego znaczenia w sypialni (zdjęcie ilustracyjne)Podczas zbliżeń przejmujesz się fałdką na brzuchu? Niepotrzebnie! Oto rzeczy, które nie mają dla niego znaczenia w sypialni

Afrodyzjakiem będzie także befsztyk. Soczysty stek z polędwicy wołowej jest źródłem białka, które pobudza wytwarzanie testosteronu. Sprzyja on m.in. zachowaniu sprawności seksualnej. 

Niewiele osób wie, że bakłażan także jest afrodyzjakiem. Tak zwana “gruszka miłości” korzystnie wpływa u mężczyzn na osiągnięcie i utrzymanie wzwodu.  

Pamiętajcie jednak, że afrodyzjaki nie są lekarstwem na problemy seksualne. W przypadku jakichkolwiek zaburzeń należy skonsultować się z lekarzem.  

Zobacz wideo Jak się dzisiaj kochamy? Rozmowa Agi Kozak z Anną Marią Szutowicz z Y&Lovers
Więcej o: