Wyeliminowała ze swojej diety tylko jeden składnik. Efekt zachwyca

Styl odżywiania wpływa nie tylko na nasz wygląd, lecz także zdrowie i samopoczucie. Dowodem na to jest przeprowadzony jakiś czas temu eksperyment. Arielle Calderon całkowicie wyeliminowała ze swojej diety cukier. Jakie były efekty tego detoksu?

Cukier bardzo niekorzystnie wpływa na zdrowie. Ta wiedza jest coraz bardziej powszechna. Cukier od lat nazywany jest "białą śmiercią". Spożywany w nadmiarze przyczynia się m.in. do obniżenia odporności, podwyższenia poziomu cholesterolu, rozwoju miażdżycy. Poza tym niekorzystnie wpływa na szkliwo zębów oraz funkcjonowanie trzustki i licznych enzymów. Jeśli komuś zależy na szczupłej sylwetce i zachowaniu zdrowia, warto więc unikać dużych ilości cukru. Jak cukier wpływa na zdrowie i sylwetkę? Więcej na ten temat dowiesz się z tego artykułu:

30-dniowy detoks

Jakie efekty może przynieść całkowite wyeliminowanie cukru z diety? Kilka lat temu postanowiła to sprawdzić Arielle Calderon. Kobieta przez wiele lat była uzależniona od cukru. Jak wyznała, był dla niej jak narkotyk. By zwalczyć niezdrowe nawyki żywieniowe, postanowiła na jakiś czas wyeliminować go ze swojej diety. 

Zobacz wideo Czy miód jest lepszy od cukru przetworzonego?

Przez 30 dni kobieta nie spożywała produktów, które zawierają cukier (były to nie tylko słodycze, lecz także m.in. makaron, pieczywo, alkohol). Jej dieta była w tym okresie bogata w warzywa, jajka i mięso. Co istotne, posiłki przygotowywała z wyprzedzeniem. Dzięki temu lepiej radziła sobie w przypadkach nagłych ataków głosy. - Na początku to było bardzo trudne. A teraz takie odżywianie jest dla mnie naturalne. To naprawdę niesamowite - wyznała kobieta. 

Co dał jej taki detoks?

Jakie były efekty tego eksperymentu? Okazuje się, że przyniósł wiele korzyści. Arielle była zachwycona tym, jak detoks wpłyną na jej wygląd i życie. Kobieta straciła prawie osiem centymetrów w talii, a każdego tygodnia oszczędzała na jedzeniu aż 190 złotych. Co więcej, dzięki zdrowej diecie ma więcej energii. Poza tym nie dokuczają jej już wzdęcia. Jak wyznała, nie zrezygnowała całkowicie z cukru - po 30-dniowym detoksie zaczęła spożywać go w rozsądnych ilościach. 

 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: