Życzenia na Dzień Kobiet, czyli czego życzyć drogim Paniom

Życzenia na Dzień Kobiet składamy 8 marca. Co w nich zawrzeć? Czego najbardziej potrzebują dziś kobiety w Polsce?

Życzenia: Dzień Kobiet. Od kiedy obchodzimy święto?

Dzień Kobiet na stałe wpisał się do repertuaru polskich świąt. Obok Walentynek i Święta Matki jest to dzień, w którym największy obrót odnotowują kwiaciarnie, gdyż większość pań lubi być obdarowywana bukietami, ale też słodyczami, biżuterią czy kosmetykami. Pamiętajmy jednak, że nie tylko prezenty są ważne w tym dniu. Życzenia na Dzień Kobiet są równie istotne i należy pamiętać, aby złożyć je wszystkim bliskim (i nie tylko) kobietom.

Dzień Kobiet obchodzony jest na świecie od 1910 roku. W Polsce stał się szczególnie popularny w okresie PRL. Wówczas też pojawiła się tradycja wręczania paniom kwiatów (goździki) i rajstop w ramach upominku. Obecnie Dzień Kobiet jest okazją do manifestacji dla organizacji feministycznych, walczących o równość praw kobiet i mężczyzn. 

Wierszyki na Dzień Kobiet: czego życzyć wszystkim kobietom

Sposobem na wyrażenie życzeń dla kobiet może być wierszyk na Dzień Kobiet umieszczony w mediach społecznościowych lub wysłany za pośrednictwem jednego z komunikatorów. Oto propozycje, które na pewno przypadną do gustu każdej pani.

Kobiety, kobiety.... któż je zrozumie? Na pewno pojmie tylko ten, co kochać je umie. Więc Tobie, kochana życzę szczęścia i radości, mało smutku i dużo miłości dla całego świata. Wszystkie najlepszego z okazji Dnia Kobiet!
Dziś dzień najpiękniejszy w świecie - Święto Kobiet, wszyscy wiecie! Szczere przyjmij me życzenia, zdrowia, szczęścia i marzeń spełnienia! Najfajniejsza babko na Ziemi, naszej przyjaźni nic już nie zmieni!
Zobacz wideo Prezenty na Dzień Kobiet, które możesz przygotować sam. Dla przyjemności i smaku!

Piękne życzenia na Dzień Kobiet: gotowe teksty

Jeśli szukasz pięknych życzeń na Dzień Kobiet dla mamy, babci lub innej niezwykle ważnej kobiety, poniższe teksty będą w sam raz.

Z okazji Dnia Kobiet pragnę złożyć Ci życzenia, wszystkiego najlepszego, dużo szczęścia, By w każdym dniu roku uśmiech na twarzy Twej gościł tak samo często jak w tym dniu. Bądź zawsze szczęśliwa, złym losom nieznana, uprzejma, czuła, tkliwa, przez wszystkich kochana.
Cóż by Ci życzyć, kiedy życzeń tyle. Na każdej kartce, tu wszędzie. Każdy Cię kocha i życzy mile. Cóż moje słowo znaczyć tu będzie? Więc ślę Ci jedno życzenie małe: Bądź szczęśliwa przez życie całe. A na koniec proszę skromnie: Nigdy nie zapomnij o mnie!

Zobacz też: Pomysły na idealny Dzień Kobiet. O tym marzą kobiety w dniu swojego święta

Życzenia z okazji 8 marca: rymowane i nie tylko

Życzenia z okazji 8 marca mogą przybierać różne formy. Mogą być to zwykłe, nierymowane teksty, ale równie dobrze sprawdzą się wierszyki i krótkie rymowanki, które łatwo można przesłać za pośrednictwem SMSa lub mailem. Oto kilka propozycji:

Z bukietem róż nie mogę przyjść. By złożyć Ci życzenia. Lecz w słowach mych jest taka myśl. Niech się spełnią Twe marzenia Dużo sukcesów oraz radości Dużo uśmiechów i spełnienia marzeń. Moc słodyczy w Dniu Kobiet, życzy...

Najpiękniejsze życzenia na Dzień Kobiet: o czym pamiętać?

Chcąc złożyć najpiękniejsze życzenia na Dzień Kobiet, należy pamiętać, że muszą być one przede wszystkim szczere i wypływać prosto z serca. Takie życzenia najlepiej ułożyć samodzielnie i wpleść do nich odniesienia do indywidualnych i osobistych potrzeb pani, której je składamy. Dzięki personalnemu podejściu do życzeń zyskamy uznanie w oczach ich adresatki, która poczuje się osobą wyjątkową i ważną dla nas. 

Dzień Kobiet: wierszyki

Dzień Kobiet nastręcza także okazji do wymieniania uprzejmości, ale także do składania sobie życzeń w humorystyczny sposób. Świetnie w tym celu sprawdzają się krótkie rymowanki i wierszyki:

8 marca Święto Kobiet więc życzenia składam tobie. Dużo szczęścia i radości a w nauce pomyślności. Miej na ustach uśmiech słodki, w życiu zaś nie doznaj troski.
Dzisiaj Dzień Kobiet, więc cycki do góry, niech znikną z Twej twarzy gradowe chmury. Niech żyje cellulit i kurze łapki, bo i tak jesteśmy fajne babki.
Dziś powinnaś być królową, Wypoczywać cały dzień. Komplementów słuchać dużo, Wszystko na skinienie mieć. Nawet kiedy spojrzysz w niebo I wypowiesz ''tę chce mieć'', Dzisiaj będziesz miała wszystko, Bo to jest Twój dzień.

Zobacz też: Prezent na Dzień Kobiet - trzy topowe podarunki, które będą zawsze udane

Więcej o: