Sennik: niemowlę. Co oznacza pojawiające się we śnie niemowlę?

Sennik: niemowlę. Sennik bardzo dokładnie mówi o tym, co może oznaczać, gdy w twoim śnie pojawia się niemowlę. Przekonaj się, co zwiastuje małe dziecko.

Sennik: niemowlęta

Jak sennik interpretuje sny o niemowlętach? Niemowlę symbolizuje wszystko to co w człowieku najlepszego: niewinność, czystość, troskę i dobro. Dlatego gdy pojawia się we śnie, możemy śmiało potraktować to jako dobry znak. Podczas interpretacji snu z niemowlęciem w roli głównej należy jednak wziąć pod uwagę inne szczegóły dotyczące samego dziecka (jego nastrój, to co robi itd.), ale też to czy jest to nasze dziecko, czy zupełnie obcy nam bobas. To właśnie okoliczności, w jakich rozgrywa się sen, są najważniejsze dla prawidłowego zrozumienia jego istoty.  

Sennik: niemowlę na rękach

Niemowlę na rękach według sennika może być zapowiedzią pozytywnych zmian w życiu osobistym i zawodowym. Zwłaszcza uśmiechnięty maluch jest przepowiednią tego, że zbliżająca się zmiana będzie spełnieniem skrytych pragnień i marzeń. Nieco inaczej wygląda sprawa, gdy dziecko na rękach płacze. Może to bowiem być sygnałem, że nie radzimy sobie z silnymi emocjami i należałoby poszukać sposobu na to jak je rozładować

Sen o niemowlęciu: jak jeszcze może przyśnić się niemowlę?

Sen o niemowlęciu może przybierać różne formy. Często śni się sytuacja, w której dziecko zostaje porwane. To symbolizuje nieustanną troskę o dzieci i strach przed tym, że mogłoby je spotkać coś złego. W snach niemowlę może pojawić się również w chwili narodzin. To bardzo dobry znak. Może on świadczyć o tym, że w niedalekiej przyszłości czeka nas pozytywna zmiana (np. zawodowa) i poprawa sytuacji finansowej. 

Sennik: dziecko niemowlę

Sennik zwraca też uwagę na sny, w których osoba śniąca wykonuje różne czynności pielęgnacyjne przy dziecku-niemowlęciu. Mają one swoje ukryte znaczenie:

  • karmienie niemowlęcia - oznacza, że bardzo poważnie podchodzisz do powierzonych ci zadań i obowiązków, a inne osoby mogą na tobie polegać w każdej sytuacji
  • przewijanie niemowlęcia - taki sen świadczy o tym, że postępujesz bardzo rozsądnie i roztropnie w życiu; nie masz też problemu z braniem odpowiedzialności za siebie i innych.

Sennik: niemowlę w wózku

Sennik mówi dość jasno, co oznacza niemowlę w wózku. Jest ono gwarantem rozwiązania trapiącej nas sprawy w korzystny dla nas sposób. Znaczenie w przypadku takiego snu o niemowlaku ma także to czy wiezione dziecko jest nasze, czy obce - jeśli nasze, wówczas czeka nas pozytywny rozwój sytuacji, jeśli obce oznacza to, że szykuje się dla nas awans zawodowy.

Niemowlę może pojawić się we śnie w różnych sytuacjach. Warto zwrócić na to uwagę, gdyż jest to bardzo istotne dla prawidłowego odczytania znaczenia snu:

  • niemowlę w wodzie - duże znaczenie ma w tym wypadku to czy woda jest brudna (według sennika oznacza to poważne kłopoty) czy spokojna (oznacza, że z tarapatów uda ci się wyjść o własnych siłach); generalnie jednak niemowlę w wodzie jest zapowiedzią trudności, z którymi przyjdzie się zmierzyć w niedługim czasie
  • opiekować się niemowlęciem - ten sen ma dość prosty przekaz, mianowicie tak jak niemowlęciem musisz zająć się swoim zdrowiem
  • płaczące niemowlę - płacz według sennika jest symbolem wielkich emocji i bezradności, która nas przerasta
  • niemowlę karmione piersią - to motyw pojawiający się głównie w snach kobiet, którym zwiastuje to powodzenie i szczęście. 

Sennik: niemowlę dziewczynka lub chłopiec

Według senników, gdy śni nam się niemowlę, nieistotne jest to, czy jest to chłopiec, czy dziewczynka. Małe dziecko bez względu na płeć traktujemy jako zapowiedź czegoś pozytywnego i dobrego, co przyniesie nam radość i satysfakcję. Płeć zaczyna mieć znaczenie w interpretacji snu, gdy śni nam się starsze dziecko - w przypadku niemowląt jest nieistotna pod względem interpretacyjnym.

Zobacz wideo Prasujesz pościel? Wypróbuj krochmal w sprayu
Więcej o: