Nowy serial HBO "My, dzieci z dworca Zoo". Kultowa opowieść powraca

Już niedługo na platformie HBO GO będzie można obejrzeć ośmioodcinkowy serial "My Dzieci z dworca Zoo". Scenariusz powstał na podstawie kultowej książki o tym samym tytule, która jest zapisem rozmów dziennikarzy z młodą narkomanką Christiane Felscherinow.

"My, dzieci z dworca Zoo" to historia sześciorga nastolatków, którzy szukając swojego miejsca na ziemi, prowadzą bardzo intensywne życie w samym sercu Berlina. Wśród nich jest Christiane - nie radząca sobie po rozstaniu rodziców dwunastolatka. Serial HBO jest poszerzoną wersją bestsellerowej autobiografii Christiane F., która była również inspiracją dla kultowego filmu o tym samym tytule. Książkę przetłumaczono na 30 języków i sprzedała się w 5 milionach egzemplarzy. 

“My, dzieci z dworca Zoo”. Kiedy premiera serialu?

Premiera "My, dzieci z dworca Zoo" odbędzie się 27 lutego w internetowym serwisie wideo HBO GO. Tego dnia dodane zostanie wszystkie osiem odcinków serialu. Emisję na antenie HBO zaplanowano na kwiecień. 

Zobacz wideo "My, dzieci z dworca Zoo". Prowokacyjna opowieść powraca w serialowej odsłonie [ZWIASTUN]

Hanna BakułaHanny Bakuły nie mogło zabraknąć w serialu "Osiecka". Kto ją zagrał?

"My, dzieci z dworca Zoo". O czym jest serial HBO?  

Christiane, Stella, Babsi, Axel, Michi i Benno poznają się podczas undergroundowych imprez w pełnych narkotyków berlińskich klubach. Są silni, odważni i wiodą szalone życie w "raju", który początkowo wydaje im się kolorowe, pełne brawury i ekscytacji. Centralną postacią w grupie jest Christiane, na której życiu ogromne piętno odcisnęło rozstanie jej rodziców. Dziewczyna ucieka z domu, by odnaleźć się w niezwykle kuszącym alternatywnym świecie. 

Zacieśniające się z biegiem czasu więzi między nastolatkami sprawiają, że członkowie grupy w hedonistycznych uniesieniach szukają kolejnych dreszczy emocji, przeżywając pełne euforii wzloty i mroczne, niebezpieczne wręcz, upadki. Podczas gdy ich życie i związki na zmianę rozwijają się i rozpadają, ich własne traumy wciągają ich w wir, z którego nie każdy jest w stanie uciec.

Angelina Jolie, Brad Pitt - kadr z filmu 'Pan i Pani Smith'Miłość rodem z filmu. Słynne pary, których miłość rozpoczęła się na ekranie.

“My, dzieci z dworca Zoo” - obsada serialu.

Główną bohaterkę - Christiane – zagra Jana McKinnon. Michelangelo Fortuzzi wystąpi jako Benno, Lea Drinda jako Babsi, Lena Urzendowsky jako Stella, Jeremias Meyer jako Axel oraz Bruno Alexander jako Michi. 

Reżyserem produkcji jest Philipp Kadelbach, a także jednym z autorów serialu. Drugą autorką scenariusza jest Annette Hess, która pełni także obowiązki głównej scenarzystki i producentki kreatywnej.  

Autorami muzyki są producenci: Robot Koch i Michael Kadelbach, którzy tworzą elektryzującą, współczesną ścieżkę dźwiękową, będącą połączeniem zarówno muzyki nowoczesnej, jak i ikonicznych brzmień. 

Więcej o: