Kinga Rusin napisała wierszyk o Polsce. "Prezesi na ambonach nie rządzą w żeńskich łonach"

Kinga Rusin przebywa od jakiegoś czasu poza Polską. Mimo to popularna prezenterka telewizyjna aktywnie komentuje sytuację w naszym kraju. Niedawno stworzyła satyryczny wiersz, którego pierwowzorem był utwór Jana Brzechwy "Na wyspach Bergamutach".

Kinga Rusin od jakiegoś czasu przebywa poza granicami Polski, a dokładnie na wyspach na Oceanie Indyjskim. - Pytacie, gdzie teraz jestem. Od połowy listopada pracujemy razem z Markiem na jednej z maleńkich wysp na Oceanie Indyjskim. „Biuro” jest metr od szmaragdowej wody. Bezpiecznie (mało ludzi i wszyscy regularnie badani na Covid), ciepło, pięknie i dobrze dla naszego biznesu, bo w bliskim kontakcie z wieloma kontrahentami i laboratoriami zajmującymi się egzotycznymi składnikami naturalnymi. Narodziło się już w tym miejscu kilka nowych kosmetyków Pat&Rub i powstało kilka zupełnie nowych idei, które będziemy wkrótce wprowadzać w życie - poinformowała jakiś czas temu na swoim profilu na Instagramie.  

Zobacz wideo Kinga Rusin zdradza, jak dba o sylwetkę:

Kinga Rusin napisała wiersz o Polsce

Mimo to prezenterka aktywnie komentuję sytuację w naszym kraju. Za pomocą mediów społecznościowych wspierała Strajk Kobiet, później WOŚP, jak również Strajk mediów. Niedawno wpadła na nietypowy pomysł i stworzyła satyryczny wiersz. 

"Prezesi na ambonach nie rządzą w żeńskich łonach"

Pierwowzorem wiersza Kingi Rusin był utwór Jana Brzechwy "Na wyspach Bergamutach". Prezenterka uderza w nim między innymi w polityków partii rządzącej i kościół. Oberwało się też TVP. Nie zabrakło także odniesień do szczepień na COVID-19.

Na wyspach Bergamutach/ Podobno jest kot w butach/ Widziano także posła/ Którego mrówka niosła/ Szczepione są miliony/ Nie ukrywane zgony/ Prezesi na ambonach/ Nie rządzą w żeńskich łonach/ Kościelni pedofile/ Liczą w więzieniu chwile/ Podobno w IPNie/ Faszyści nie są w cenie/ Publiczna tam nie szczuje/ I twarzy nie kupuje/ A tresowane szczury/ Nie kradną złota góry/Jest słoń z trąbami dwiema/ I tylko wysp tych nie ma

- czytamy na instagramowym profilu Kingi Rusin. Utwór prezenterki spodobał się jej obserwatorom. Pod postem pojawiły się liczne komentarze. Oto niektóre z nich:

Wierszyk udany, w punkt!
Cudne!
W punkt! A otoczenie boskie!
 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: