Co zrobić, żeby okulary nie parowały podczas noszenia maseczki? Ten trik robi furorę w sieci

Parujące szkła okularów to jeden z najpopularniejszych problemów, z którym borykają się osoby podczas noszenia maseczek ochronnych. Jak skutecznie temu zaradzić? Oto ekspresowy trik, który robi prawdziwą furorę w sieci. Potrzebujesz do niego jedynie plastra.
Zobacz wideo Sposób na zaparowane okulary i domowy płyn do dezynfekcji

Każda osoba, która przez większą część dnia nosi okulary doskonale zna problem parujących szkieł. Efekt ten nasila się szczególnie podczas noszenia maseczki ochronnej. Spowodowane jest to bowiem wydychanym przez nas powietrzem, które wydostaje się przez górną krawędź maseczki. Nie da się ukryć, że jest to nie tylko niekomfortowe, gdyż zaburza widzenie, lecz także niebezpiecznie - wystarczy chwila nieuwagi, niezauważony stopień i może dojść do wypadku. Z drugiej strony, ciągłe zdejmowanie i przecieranie szkieł jest bardzo uciążliwe. Jak zatem nosić maseczkę ochronną i co zrobić, by zminimalizować ryzyko parowania okularów? Pomóc może m.in. trik, który robi ostatnio furorę w sieci.

Co zrobić, żeby okulary nie parowały podczas noszenia maseczki? Prosty trik, który podbija Instagram

Jednym ze skuteczniejszych sposobów na to, by szkła okularów nie parowały podczas noszenia maseczki jest zadbanie o to, by jej górna krawędź dobrze przylegała do nosa i policzków. Niestety nie wszystkie maseczki są wyposażone w plastyczny drucik, który to umożliwia. W sieci znaleziono jednak na to sposób. Wystarczy przykleić maseczkę do nosa kawałkiem plastra, który sprawi, że materiał będzie idealnie przylegał, a powietrze nie będzie wydostawać się jej górną krawędzią. Według internetowych twórców ma to skutecznie ograniczyć parowanie soczewek w okularach.

 

Jak zapobiec parowaniu okularów podczas noszenia maseczki? Inne sposoby

Oprócz powyższego sposobu, można zastosować kilka innych trików, które również przydadzą się osobom zmagającym się z zaparowanymi okularami.  

  • Pierwszy z nich to umycie szkieł  w wodzie z mydłem, a następnie ich wysuszenie. Resztki mydła, które pozostaną na powierzchni, utrudnią powstawanie na nich mgły.
  • Drugi to przetarcie szkieł pianką do golenia lub gliceryną. Taki zabieg również utrudni ich parowanie. 
  • Trzeci to zastosowanie specjalnych preparatów hydrofobowych, które kupić można w postaci nasączonych chusteczek, ściereczek lub atomizerów. Po nałożeniu takiego preparatu na suche i czyste szkła, pozostaje na nich warstwa ochronna zapobiegająca na jakiś czas osadzaniu się pary.
Więcej o: