Ćwiczenia na płaski brzuch. Wystarczy poświęcić tylko 5 minut dziennie. Skuteczny i szybki trening

Kto nie marzy o płaskim brzuchu? Jako, że pomaga utrzymać prawidłową postawę ciała, warto zainteresować się jego wzmocnieniem. Nie musisz spędzać wielu godzin na siłowni, aby wyglądać rewelacyjnie. Przedstawiamy 5-minutowy trening na mięśnie brzucha, który jest prosty i przyjemny!

Płaski brzuch to efekt zbilansowanej diety i treningu. Pamiętajmy o tych dwóch składowych sukcesu. Mięśnie, które aktywnie pracują są gwarancją dobrze wyglądającego brzucha. Jakie ćwiczenia sprawią, że nasz brzuch stanie się płaski?

Zobacz wideo Sylwia Szostak o dążeniu do idealnej sylwetki. "Filmik dedykuję każdemu, kto ma obsesję na punkcie płaskiego brzucha"

5 minut ćwiczenia na płaski brzuch

Ćwiczenia, które przedstawiamy należy wykonywać przez 30 sekund każde, bez przerw. Można je praktykować na czczo bądź min. półtorej godziny po posiłku. Wytrwałość w ćwiczeniach jest najważniejsza. Skoncentruj się na celu i wykonuj sekwencje sumiennie. Weź pod rękę matę. Dzięki niej twój kręgosłup będzie bezpieczny.

  • Skłony - połóż się na plecach. Unieś łopatki, starając się palcami dotknąć stóp. Nogi proste w kolanach. 
  • Ćwiczenie "W" - nadal jesteśmy na plecach. Odcinek lędźwiowy mocno przyklejony do maty, brzuch napięty. Nogi wyprostowane w kolanach. Opuszczamy je, nie dotykając ziemi. Unosimy je po zewnętrznej stronie zataczając półkola. Dlaczego litera "W'? To właśnie ruch nóg ma przypominać pisanie tej litery!
  • Przyciąganie kolan - dłonie opieramy na łokciach za plecami. W lekkim odchyleniu, przyciągamy kolana i prostujemy. 
  • Unoszenie rąk i nóg - kładziemy się na brzuchu. Jednocześnie unosimy ręce i nogi, głowa w linii prostej. 
  • Kołyska - ćwiczenie rozluźniające i wspaniałe na kręgosłup. Chwytamy się pod kolanami i wykonujemy kołyskę do tyłu, nie dotykając głową maty. Wracając, nie kładziemy stóp na podłodze. 
  • Skosy - lewa noga na prawym kolanie. Wykonujemy do niej skłon prawym łokciem, drugi zaś jest na podłodze. Po 30 sekundach zmiana strony.
  • Deska - w podporze na przedramionach próbujemy wytrzymać jak najdłużej. Nogi proste, brzuch i pośladki napięte. Głowa w prostej linii. Najtrudniejsze ćwiczenie z całej serii, ale niesamowicie skuteczne.

Jeżeli trening był dla nas za lekki, śmiało można go powtórzyć. Pamiętajmy o tym, żeby wykonywać wydech przy wysiłku oraz wdech, gdy się rozluźniamy. Powodzenia!

Więcej o: