Ćwiczenia na płaski brzuch. Wystarczy poświęcić tylko 5 minut dziennie. Skuteczny i szybki trening

Kto nie marzy o płaskim brzuchu? Jako, że pomaga utrzymać prawidłową postawę ciała, warto zainteresować się jego wzmocnieniem. Nie musisz spędzać wielu godzin na siłowni, aby wyglądać rewelacyjnie. Przedstawiamy 5-minutowy trening na mięśnie brzucha, który jest prosty i przyjemny!

Płaski brzuch to efekt zbilansowanej diety i treningu. Pamiętajmy o tych dwóch składowych sukcesu. Mięśnie, które aktywnie pracują są gwarancją dobrze wyglądającego brzucha. Jakie ćwiczenia sprawią, że nasz brzuch stanie się płaski?

Zobacz wideo Sylwia Szostak o dążeniu do idealnej sylwetki. "Filmik dedykuję każdemu, kto ma obsesję na punkcie płaskiego brzucha"

5 minut ćwiczenia na płaski brzuch

Ćwiczenia, które przedstawiamy należy wykonywać przez 30 sekund każde, bez przerw. Można je praktykować na czczo bądź min. półtorej godziny po posiłku. Wytrwałość w ćwiczeniach jest najważniejsza. Skoncentruj się na celu i wykonuj sekwencje sumiennie. Weź pod rękę matę. Dzięki niej twój kręgosłup będzie bezpieczny.

Jeszcze niedawno ważyła 130 kg. Teraz 65 kg. Zdradziła, jak to osiągnęła. Jej metamorfoza robi ogromne wrażenie Jeszcze niedawno ważyła 130 kg. Teraz 65 kg. Zdradziła, jak to osiągnęła. Jej metamorfoza robi ogromne wrażenie

  • Skłony - połóż się na plecach. Unieś łopatki, starając się palcami dotknąć stóp. Nogi proste w kolanach. 
  • Ćwiczenie "W" - nadal jesteśmy na plecach. Odcinek lędźwiowy mocno przyklejony do maty, brzuch napięty. Nogi wyprostowane w kolanach. Opuszczamy je, nie dotykając ziemi. Unosimy je po zewnętrznej stronie zataczając półkola. Dlaczego litera "W'? To właśnie ruch nóg ma przypominać pisanie tej litery!
  • Przyciąganie kolan - dłonie opieramy na łokciach za plecami. W lekkim odchyleniu, przyciągamy kolana i prostujemy. 
  • Unoszenie rąk i nóg - kładziemy się na brzuchu. Jednocześnie unosimy ręce i nogi, głowa w linii prostej. 
  • Kołyska - ćwiczenie rozluźniające i wspaniałe na kręgosłup. Chwytamy się pod kolanami i wykonujemy kołyskę do tyłu, nie dotykając głową maty. Wracając, nie kładziemy stóp na podłodze. 
  • Skosy - lewa noga na prawym kolanie. Wykonujemy do niej skłon prawym łokciem, drugi zaś jest na podłodze. Po 30 sekundach zmiana strony.
  • Deska - w podporze na przedramionach próbujemy wytrzymać jak najdłużej. Nogi proste, brzuch i pośladki napięte. Głowa w prostej linii. Najtrudniejsze ćwiczenie z całej serii, ale niesamowicie skuteczne.

Jeżeli trening był dla nas za lekki, śmiało można go powtórzyć. Pamiętajmy o tym, żeby wykonywać wydech przy wysiłku oraz wdech, gdy się rozluźniamy. Powodzenia!

Te ćwiczenia na pośladki są lepsze niż przysiady. Zwalczą cellulit i ujędrnią pupę Trzy ćwiczenia na pośladki, które są lepsze niż przysiady. Zwalczą cellulit i ujędrnią pupę

Więcej o: