Będąc w ciąży zaszła w drugą. Urodziła "niezwykłe bliźnięta", które różnią się wiekiem

Rebecca Roberts z Wielkiej Brytanii to mama wyjątkowych bliźniąt. Choć początkowo była przekonana, że spodziewa się jednego dziecka, okazało się, że w trakcie ciąży zaszła w kolejną. Jej dzieci przyszły na świat za pomocą cesarskigo cięcia i nazwano je "niezwykłymi bliźniętami".
Zobacz wideo 10 rzeczy, o których warto pamiętać w ciąży

Choć wiele osób jest przekonanych, że będąc w ciąży nie można zajść w kolejną, to w rzeczywistości istnieje taka możliwość, jednak występuje ona naprawdę bardzo rzadko. Przekonała się o tym młoda mama z Wielkiej Brytanii. Rebecca Roberts zaszła bowiem w ciążę, a trzy tygodnie później doszło do kolejnego zapłodnienia.

Będąc w ciąży zaszła w drugą. To niezwykle rzadkie, jednak możliwe zjawisko

Kiedy Rebecca Roberts dowiedziała się, że zamiast jednego dziecka, którego się spodziewała, urodzi dwoje, z pewnością była bardzo zaskoczona. U Brytyjki doszło bowiem do nadpłodnienia, czyli zjawiska zwanego superfekundacją. Polega ono na zapłodnieniu różnych komórek jajowych pochodzących z jednego cyklu owulacyjnego przez plemniki z odrębnych aktów płciowych. W ten oto sposób, 39-letnia Rebecca Roberts zaszła w drugą ciążę, kiedy od trzech tygodni spodziewała się już jednego dziecka. Bliźnięta przyszły na 17 września 2020 roku za pomocą cesarskiego cięcia. Różnica w datach zapłodnienia spowodowała, że dzieci mają różną wagę. Chłopiec, który poczęty został wcześniej jest znacznie większy od swojej siostry, gdyż przez trzy tygodnie dłużej rozwijał się w łonie matki.

 

"Niezwykłe bliźnięta" zyskują popularność w mediach społecznościowych

Szczęśliwa mama postanowiła podzielić swoją niezwykłą historią w sieci i założyła konto na Instagramie, gdzie relacjonowała przebieg ciąży, a teraz regularnie publikuje zdjęcia swoich dzieci pokazując, jak rozwijają się z każdym kolejnym miesiącem. Ich profil śledzi już ponad 23,6 tys. użytkowników, a liczba ta cały czas rośnie. 

Są po prostu tacy uroczy. Mam nadzieję, że będą wystarczająco szczęśliwi, że będą tak ze sobą siedzieć, gdy będą starsi. Uwielbiają być teraz blisko siebie, mam przeczucie, że zawsze będą blisko siebie. Miłość brata i siostry

- napisała Rebecca Roberts pod jednym z postów.

Internauci nie kryją zachwytu nad bliźniakami i chętnie komentują udostępniane posty:

Wow to niesamowite! Gratuluję niezwykłych dzieci. Są urocze!
Piękne dzieci.
Są takie urocze!
Podwójne szczęście.
 
Więcej o: