Dieta na płaski brzuch. Co jeść, aby wyglądać i czuć się zdrowo?

Płaski brzuch to marzenie wielu kobiet. Wraz z nadejściem wiosny, każda z nas chce czuć się wyjątkowo i świeżo. Kluczem dla dobrego wyglądu i samopoczucie jest oczywiście odpowiednio zbilansowana dieta. Jak jeść więcej i chudnąć? Sprawdź, które produkty pomogą ci osiągnąć wymarzoną formę.

Wszelkiego rodzaju diety cud i niecud to temat rzeka. Istnieje mnóstwo teorii na temat tego, co możemy jeść, a czego powinniśmy unikać. Kupujemy specjalne suplementy, które mają przyspieszyć spalanie kalorii, albo hamować apetyt - tymczasem okazuje się, że po pewnym czasie nasz organizm staje się zmęczony milionem sprzecznych informacji i nierozsądnych działań. Co więc zrobić, jeśli chcemy zadbać o siebie i swój szczupły wygląd? Te triki wam pomogą osiągnąć wymarzoną formę.

Zobacz wideo Trening wyszczuplający talię

Co jeść, żeby schudnąć? Zbilansowana dieta to podstawa

Jeśli nieco zmienimy nasze nawyki żywieniowe, efekty mogą do nas przyjść szybciej, niż się spodziewaliśmy. Dlaczego? Kiedy zaczynamy swoją przygodę ze zdrowym odżywianiem, nasz organizm pozbywa się nadmiaru wody i opuchlizny, które powstają wskutek niektórych produktów lub deficytu płynów. Często to nie tłuszcz sprawia, ze czujemy się ze sobą źle, ale wzdęcia wywołane niesprawną pracą układu trawiennego. Co zrobić, aby temu zapobiegać?

Na wszystko znajdzie się dobra metoda. Najlepiej jest zacząć od wycieczki do osiedlowego warzywniaka – zdobędziemy tam najlepszej jakości warzywa, a przy tym zaoszczędzimy kilka groszy w portfelu. Następnym krokiem będzie odnalezienie nowych, smacznych i przede wszystkim zdrowych przepisów. Możemy tutaj zdecydować się na zakup gotowych jadłospisów na każdy dzień, ale równie dobrze możemy skomponować go sami. Najważniejsze to wyliczyć swoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne, dzięki któremu będziemy mogli monitorować ile możemy zjeść w ciągu dnia. Jak się za to zabrać? Na wszystko są odpowiednie wzory:

kobiety: [9,99 x masa ciała (kg)] + [6,25 x wzrost (cm)] - [4,92 x wiek(lata)] – 161

mężczyźni: [9,99 x masa ciała (kg)] + [6,25 x wzrost (cm)] - [4,92 x wiek (lata)] + 5

Wynik, który uzyskamy to ilość kalorii, którą możemy spożywać, aby utrzymać aktualną masę ciała. Jeśli zależny nam na schudnięciu, musimy odjąć od

liczby ok, 200kcal, a jeśli chcemy przytyć, analogicznie, dodajemy 200 kcal.

Wprowadzenie dobrych nawyków pomaga w utrzymaniu efektów diety

Na dobre nawyki składają się dieta, ćwiczenia i dobry sposób myślenia. Warto jest wprowadzić w swoją codzienność chociaż małą dawkę ruchu. Czasami nawet 10 minut codziennych ćwiczeń może świetnie wpłynąć na sylwetkę. Jeśli nie jesteście fanami sportu, zawsze możecie zdecydować się na 30 minutowe, codzienne spacery. Pamiętajcie jednak, że utarte schematy mogą wprowadzić do życia powiew znudzenia. Dlatego bądźcie otwarci na nowe rozwiązania i przymykajcie oko na małe grzeszki – jesteśmy tylko ludźmi.

Dieta na płaski brzuch – jakich produktów unikać?

Nie ma takiego typu produktów, z których powinniśmy całkowicie zrezygnować. Wszystko, co jemy w granicach rozsądku jest dla nas dobre. Istnieją jednak produkty, które spożywane w większych ilościach, mogę przyczyniać się do wzrostu wagi ze zdwojoną mocą. Mowa tu przede wszystkim o mące pszennej, która potęguje nasz apetyt. Wszelkiego rodzaju pszenne makarony, pieczywo i ciasteczka lepiej jest zastąpić wyrobami z mąki pełnoziarnistej. Podobnie ma się rzecz z tłustymi serami, niezdrowymi przekąskami typu chipsy oraz alkoholem. Podstawą zdrowej diety zawsze muszą być warzywa i owoce i to na nich powinny opierać się nasze przepisy.

Więcej o: