Tych potraw nie powinnaś jeść po treningu. Lista zakazanych przekąsek, przez które nie możesz schudnąć

Przekąski, oczywiście zdrowe są ważne w odżywianiu. Za osiągnięcie celu, jakim jest sprawna i zadbana sylwetka, stoi odpowiednia dieta. Posiłek potrenigowy powinien wyrównywać straconą energię oraz odżywić organizm. Trening to połowa sukcesu. Jak nie zaprzepaścić jego efektów złym wyborem żywieniowym?

Będąc w szale treningowym, sięgamy po przekąski, które szybko dostarczą nam energii. Warto mieć na uwadze, że niektóre wybory mogą hamować rezultaty pracy fizycznej, która powinna być wsparta dietą. Zaleca się uprzednie przygotowanie do sytuacji, w której odczuwamy głód, stawiając na zdrowe odżywianie. Które przekąski są zakazane po treningu?

Zobacz wideo Izabela Janachowska o swojej diecie. "Przeszłam na post Dąbrowskiej"

Zakazane przekąski i potrawy po aktywności fizycznej

W momencie, gdy najtrudniejsze ćwiczenia nie sprawiają już dla nas problemu i jednocześnie nie widzimy efektów, warto przyjrzeć się sposobowi odżywiania. Wiele z pozoru "fit" produktów, mogą być bombami kalorycznymi, które nie wspomogą regeneracji organizmu. Przy regularnym trenowaniu stawiajmy na białko w posiłku oraz odpowiednią ilość węglowodanów. Nasz układ pokarmowy od razu po treningu gorzej trawi i ma zmniejszoną wchłanialność substancji odżywczych. Jakich pokarmów unikać po treningu?

Wyeliminowała ze swojej diety tylko jeden składnik. Efekt eksperymentu zachwyca Wyeliminowała ze swojej diety tylko jeden składnik. Efekt zachwyca

  • Słodkie smoothie - warzywne będzie w porządku, natomiast z nadmierną ilością cukrów już niekoniecznie. Pamiętajmy, że takowej dostarcza nam chociażby banan. Stawiajmy na wytrawny rodzaj tego napoju.
  • Zbyt tłuste jedzenie - nawet zdrowe tłuszcze nie będą wskazane po treningu. Olej kokosowy czy awokado będą długo się trawiły. Masło orzechowe również nie jest wskazane.
  • Kawa i alkohol - organizm potrzebuje nawodnienia po wysiłku. Wymienione płyny nie są wskazane.
  • Czerwone mięso - boczek bądź tłusta kiełbasa to nie jest najlepszy wybór. Takie produkty spowalniają metabolizm.
  • Smażone jajko - szkodliwość tłuszczu opisaliśmy wyżej. Lepszy będzie wybór jajka na miękko lub na twardo.
  • Surowe warzywa - są dobre, ale nie samowystarczalne. Nie dostarczają wystarczającej ilości białek i węglowodanów. 
  • Batony energetyczne - nadmiar cukru nie odżywi Twojego organizmu. Energia z nich uzyskana utrzymuje się krótko i nie zastąpi pełnowartościowego posiłku. 

Dieta dla urody Dieta na płaski brzuch. Co jeść, aby wyglądać i czuć się zdrowo?

Więcej o: