Co zrobić, aby wyszczuplić uda? Dieta i ćwiczenia sprawią, że latem pochwalisz się zgrabnymi nogami

Jak schudnąć z ud? Wiele kobiet zadaje sobie to pytanie. Na szczęście jest wiele sposobów, aby pozbyć się zbędnego tłuszczyku i wyszczuplić uda.

Uda i biodra to miejsca na kobiecym ciele, gdzie najczęściej magazynowana jest tkanka tłuszczowa, która ma służyć organizmowi na wypadek głodu lub gdy kobieta jest w ciąży. Za jej odkładanie odpowiedzialne są predyspozycje genetyczne oraz żeńskie hormony płciowe. Oczywiście tkanka tłuszczowa nie będzie się tam gromadzić, jeśli będziemy przestrzegać niskokalorycznej, zdrowej diety. Co zrobić, aby pozbyć się nadmiaru centymetrów w okolicy ud?

Dieta na zgrabne uda. Co jeść, aby je wyszczuplić?

Poza siedzącym trybem życia główną przyczyną zbyt dużego obwodu ud jest nieodpowiednia dieta, oparta na wysokoprzetworzonym jedzeniu, uboga w błonnik, warzywa i owoce.

Jednym ze sposobów na wyszczuplenie ud jest więc zmniejszenie kaloryczności posiłków oraz wstawanie co jakiś czas od biurka. Z diety należy wyeliminować białe pieczywo, słodkie napoje gazowane oraz słodkie i słone przekąski. Dobrą praktyką jest spożywanie pięciu niewielkich posiłków dziennie, które będą stworzone ze zdrowych produktów takich jak warzywa, chude mięso i nabiał. Jeśli organizmowi dostarczymy mniejszą ilość kalorii, zacznie spalać zmagazynowaną tkankę tłuszczową – w pierwszej kolejności z ud i z okolicy bioder.

Bardzo ważne jest odpowiednie nawadnianie organizmu. Koniecznie wypijaj co najmniej 2 litry niegazowanej wody mineralnej dzienni.  

Ćwiczenia na szczupłe uda.  

Jeśli chcemy zmniejszyć obwód ud przydatne będą także ćwiczenia. Najlepsze ćwiczenia na schudnięcie z ud to przysiady, nożyce, wykroki oraz skakanie na skakance. Regularne szybkie spacery, jazda na rowerze oraz bieganie także pomoże w zredukowaniu tkanki tłuszczowej z okolic ud.  

Nożyce, przysiady i wykroki kształtują, modelują i odchudzają szczególnie okolice ud. Przy regularnym wykonywaniu tych ćwiczeń, szybko zobaczymy efekty naszej pracy.  

Jeśli masz pracę siedzącą, wstań co jakiś czas zza biurka i wykonaj kilka skłonów i przysiadów. Tym sposobem poprawisz krążenie, co pomoże schudnąć z ud, a także będzie zapobiegać powstawaniu cellulitu.

Zobacz wideo Model Body Workout. Trening wysmuklający nogi z Kasią Rain

Chudnięcie z ud a efekt jojo 

Zdrowa dieta oraz aktywność fizyczna powinny na stałe zagościć w naszym życiu. Jeśli po jakimś czasie wrócisz do starych nawyków, efekt jojo gwarantowany.  

Pamiętaj, że nie wszystkie diety są zdrowe i bezpieczne dla naszego organizmu. Przed rozpoczęciem diety najlepiej skonsultuj się z lekarzem, nawet jeśli nie masz żadnych problemów zdrowotnych. Wybierając dietę i aktywność fizyczną nie kieruj się panującą modą. Każdy organizm jest inny, dlatego warto dostosować sposób odżywiania i ćwiczenia do siebie.

Więcej o: