Dzień Mężczyzny 2021 już za kilka dni. Kiedy wypada i czym się różni od Dnia Chłopaka?

Choć Dzień Mężczyzny nie jest świętem aż tak znanym jak Dzień Kobiet, to z roku na rok zyskuje na popularności. Kiedy obchodzimy święto mężczyzn?

Dzień Mężczyzny to święto obchodzone od 1999 roku, kiedy z inicjatywy ONZ wybrano dzień, który miałby symbolizować równowagę płci. Dzień Mężczyzny to bowiem święto odpowiadające Międzynarodowemu Dniu Kobiet obchodzonemu na całym świecie 8 marca. Ustanowiony przez ONZ Międzynarodowy Dzień Mężczyzny obchodzony jest w wielu krajach 19 listopada. W Polsce ta data się nie przyjęła.  

5 przepisów na fit desery od Ani Lewandowskiej Pomysł na kolację - 5 pomysłów na dietetyczne i zdrowe posiłki

Dzień mężczyzny 2021 – kiedy wypada święto panów?  

Dzień Mężczyzn w Polsce 2021 obchodzony jest dwa dni po Dniu Kobiet, czyli 10 marca. W tym roku święto panów wypada w środę. Polski Dzień Mężczyzn ma związek ze świętem katolickim. Tego dnia w Kościele katolickim obchodzone jest nieoficjalne wspomnienie 40 Świętych Męczenników z Sebasty - rzymskich legionistów skazanych na śmierć za wyznawanie chrześcijaństwa.  

Dzień Mężczyzny i Dzień Chłopaka - czym się różnią te święta?  

Dzień Chłopaka to znacznie popularniejsze święto niż Dzień Mężczyzny. W Polsce obchodzone jest 30 września. W tym roku wypada w czwartek. W Dzień Chłopaka panie obdarowują upominkami swoich ukochanych i nie tylko. 

Makijaż miejsc intymnych. Na czym polega trend zapoczątkowany przez Kim Kardashian? Makijaż miejsc intymnych ? kontrowersyjny trend, który pokochały setki kobiet

Dzień Mężczyzny i Dzień Chłopaka to święta przypadające w różnych terminach. Pierwsze z nich w Polsce wypada 10 marca, drugie natomiast na jesieni, 30 września. Choć daty Dnia Mężczyzn i Dnia Chłopaka nie pokrywają się, to wiele osób myli te święta. Jaka jest zatem różnica między Dniem Mężczyzny a Dniem Chłopaka? Przyjęło się, że Dzień Mężczyzny celebrujemy z dorosłymi panami, natomiast Dzień Chłopaka najpopularniejszy jest wśród młodzieży i młodych par. 

Po stylowe prezenty na Dzień Mężczyzny warto zajrzeć TUTAJ >>> 

Zobacz wideo Jak zrobić cotton balls i neon na ścianę za grosze?
Więcej o: