Jak walczyć z cellulitem? Te ćwiczenia skutecznie ujędrnią i wzmocnią twoją skórę

Cellulit to największa zmora kobiet. Czasami wydaje się, że walka z nim przypomina walkę z wiatrakami. Niby robimy wszystko tak, jak trzeba, ale efektów jak nie było, tak nie ma. Ten trening może okazać się światełkiem w tunelu. Podpowiadamy, które ćwiczenia są najskuteczniejsze przy zwalczeniu cellulitu.

Problem cellulitu dotyka około 90%  kobiet na całym świecie. Nawet największe gwiazdy często muszą długo walczyć o idealnie jędrną skórę. I choć nienawidzimy go z całego serca, są sposoby, które mogą ułatwić tę walkę. Odpowiednie nawodnienie, racjonalne odżywianie i intensywne treningi to w tej sprawie nasi najlepsi przyjaciele. Podpowiadamy, które ćwiczenia pomogą wam zwalczyć cellulit raz na zawsze.

Zobacz wideo Czym jest cellulit i jak można go zwalczać? [NaZdrowie]

Czym jest cellulit i jak sobie z nim radzić?

Charakterystyczne nierówności na naszej skórze, zwane cellulitem to nic innego, jak przerośnięte komórki tłuszczowe umiejscowione pod skórą. Przy odpowiednim stylu życia możemy uniknąć ich przepełnienia, a skóra na powrót stanie się gładka. Jak jednak doprowadzić do tego, żeby cellulit raz na zawsze pożegnał się z naszym ciałem? Niezbędna okazuje się w tym wypadku odpowiednio zbilansowana dieta, częste picie wody i intensywne treningi. Cellulit najczęściej występuje w okolicach ud i pośladków, dlatego właśnie te partie powinniśmy mieć przede wszystkim na uwadze przy wykonywaniu ćwiczeń.

Aby dodatkowo zadbać o skórę, powinniśmy zrezygnować z wszelkiego rodzaju używek – przede wszystkim palenia i alkoholu – i zadbać o odpowiednią pielęgnację ciała. Regularne peelingi, masaże i balsamy poprawią elastyczność skóry i zmniejszą widoczność cellulitu. Dodatkowo niezbędna jest rezygnacja z przetworzonych produktów oraz ograniczenie spożycia soli, która przyczynia się do zatrzymania wody w organizmie. Podstawą w walce z cellulitem zawsze będą jednak ćwiczenia. Które z nich sprawdzą się najlepiej?

Najlepsze ćwiczenia w walce z cellulitem

Ćwiczenia powinny być wykonywane regularnie, przynajmniej co dwa dni. Każdy trening powinien być wyprzedzony krótką rozgrzewką, a ćwiczenia wykonane powoli, bez pośpiechu. Najważniejsza jest tu technika ich wykonywania, nie czas. Idealnym rozwiązaniem jest w tym wypadku połączenie ze sobą trzech typów treningów: siłowego, aerobowego i rollowania.

Trening siłowy pomoże zbudować mięśnie, dzięki czemu skóra będzie bardziej napięta, a widoczność cellulitu znacznie spadnie. Oczywiście przyczyni się on także do utraty kilku zbędnych kilogramów. Nic jednak tak nie pozbawi nas niechcianego tłuszczu, jak trening aerobowy. Bieganie, jazda na rowerze, zumba czy orbitrek poprawiają ukrwienie i przepływ limfy. Podobne właściwości niesie za sobą rolowanie, które powinniśmy wykonywać ok. 10 -15 minut każdego dnia. 

Więcej o: