Jak zorganizować idealne wesele i nie zwariować? Dzięki tym poradom wszystko dopniesz na ostatni guzik

Dzień ślubu jest jednym z najważniejszych dni w naszym życiu. To oczywiste, że chcemy wypaść perfekcyjnie. Jednak organizacja tak wielkiego przedsięwzięcia często nas przerasta. Jak się do tego zabrać i o czym nie możemy zapomnieć? Dzięki tym poradom planowanie ślubu i wesela będzie o wiele prostsze.

Wiele z nas marzy o tym, by pewnego dnia stanąć w białej sukni na ślubnym kobiercu i powiedzieć swojej drugiej połówce głośne i pewne „tak”. Jednak przygotowania do tak ważnej chwili często są tak stresujące, że zapominamy o najważniejszych aspektach tego dnia. Dlatego właśnie tak ważnym elementem przygotowań do ślubu jest dobra organizacja. Od czego zacząć?

Zobacz: Sukienki mini na wesele!

Zobacz wideo Jak będzie wyglądał sezon ślubny i wakacyjny?

Co powinniśmy zaplanować dwa lata przed weselem?

Zazwyczaj przygotowania do ślubu rozpoczynają się już dwa lata wcześniej. To odpowiedni czas na to, aby rozpocząć poszukiwania idealnego miejsca na wesele. Lepiej wziąć sobie tę uwagę do serca, bo terminarze sal weselnych są bardzo napięte. Nie chcemy przecież rezygnować z perfekcyjnej placówki, tylko dlatego, że za późno się na nią zdecydowaliśmy. W podobnej sytuacji znajdują się także zespoły i fotografowie. Im wcześniej się do nich zgłosimy, tym lepiej dla nas. Warto jest także już wtedy zastanowić się wraz z partnerem nad motywem wesela, opowiedzieć sobie o swoich marzeniach i oczekiwaniach wobec tego dnia. Ustalcie także listę gości.

Osiem miesięcy do ślubu – od czego zacząć kolejne przygotowania?

I w końcu nadszedł czas na idealną suknię ślubną. Pamiętajcie, że będzie musiała się wam podobać przez następne dwa lata, więc lepiej, żeby wybór był przemyślany. W dniu ślubu mamy się czuć piękniej niż kiedykolwiek. Podobno wśród salonów sukien ślubnych krąży zasada, mówiąca, że robienie sobie zdjęć podczas przymiarek niszczy perspektywę panny młodej. Suknia, która w dniu przymiarek będzie dla nas tą jedyną nie wymaga późniejszych rozterek. Analogicznie – oprócz sukni, musimy się zainteresować także wyborem odpowiednio eleganckiego garnituru dla pana młodego.

Około dwóch miesięcy później przychodzi czas wybrania obrączek, symbolu wiecznej miłości i wierności. Lepiej jest dać sobie ten odstęp czasu, żeby dobrać odpowiednie rozmiary i wprowadzić ewentualne przeróbki. W tym czasie przygotowujemy także ewentualne atrakcje dla gości. Słodki stół, fajerwerki, drobne upominki – czego tylko dusza zapragnie. I kwiaty. Kwiaty to podstawa wprowadzenia odpowiedniego klimatu. Skontaktujcie się z florystką w kwestii omówienia szczegółów wystroju. Pamiętajcie także o zamówieniu tortu. Tort to kulminacyjny punkt wieczoru weselnego.

Miesiąc do wesela – czas na ostatnie poprawki

Miesiąc przed ślubem należy zadbać o ostatnie szczegóły. Nauka tańca, organizacja wieczorów panieńskich i kawalerskich, próbny makijaż i fryzura. Sprawdźcie, czy wszystko idzie zgodnie z planem.

Przygotowania do ślubu to niekończąca się liczba zadań i obowiązków. Odpowiednia organizacja to klucz do wszystkiego. Jeśli natomiast nie czujecie się na siłach w braniu odpowiedzialności za przygotowania, zawsze możecie skorzystać z oferty profesjonalisty.

Szukasz zmysłowej bielizny? Tutaj znajdziesz ją w świetnych cenach!

Sprawdź także: Wielokolorowe obuwie na ślub!

Więcej o: