Sennik: wąż. Co zwiastuje pojawienie się węża we śnie?

Sennik: wąż. Sennik jest skarbnicą wiedzy o snach. Co mówi na temat pojawiających się w nich węży?

Sennik: węże. Co oznaczają węże we śnie?

Miewasz sny o wężach? Sennik dostarcza nam niezbędnych informacji ułatwiających rozszyfrowanie znaczenia symboli pojawiających się w naszych snach. Jednym z częściej przewijających się w nich motywów są właśnie węże. Gady te zazwyczaj nie kojarzą nam się zbyt dobrze. W większości osób wzbudzają negatywne emocje, w tym przede wszystkim niepokój i strach. Czy oznacza to, że jeśli pojawiają się we śnie, to zwiastują tylko i wyłącznie złe rzeczy? Otóż niekoniecznie. Wszystko zależy od tego, w jakich okolicznościach nam się śnią.

Węże: senniki interpretują znaczenie snów

Podstawowe znaczenie węży w sennikach odnosi się do pojawienia się w naszym otoczeniu osób nie do końca szczerych. Równie dobrze węże we śnie mogą być odzwierciedleniem naszego udziału w nie do końca legalnym przedsięwzięciu. Wąż jest zwierzęciem "śliskim", dlatego też nasza podświadomość ustawia go w snach jako symbol działań niekoniecznie zgodnych z obowiązującymi normami społecznymi czy prawnymi.

Zobacz też: Sennik: pieniądze. Sprawdź, czy czeka Cię nagły dopływ gotówki

Sennik: żmija. Znaczenie snu

Sennik szczególną uwagę przykłada do tego, jaki gatunek węża pojawia się w naszych marzeniach nocnych. Jeśli jest to żmija, to możemy odczytywać to jako ewidentne ostrzeżenie przed zagrożeniem, które czai się przed nami. Warto mieć na uwadze, że ukąszenie żmii bywa śmiertelne dla człowieka, dlatego lepiej przedsięwziąć środki ostrożności i mieć się na baczności. 

Zobacz też: Sennik: buty. Sen o butach to dobry znak na przyszłość?

Sen o wężu: wąż jako symbol falliczny

Sennik interpretuje sen o wężu także od strony seksualnej. Wąż bowiem jest odczytywany jako symbol falliczny, dlatego jeśli pojawia się we śnie, to możemy przypuszczać, że uosabia on skrywane przez nas potrzeby odnoszące się do tej sfery życia. 

Sen o wężach. Inne znaczenia

Sen o wężach może przybierać różne formy. Bez względu na to, jakie one są, to sam gad zazwyczaj stanowi w nich ucieleśnienie naszych potrzeb i pragnień. Jak interpretować różne sytuacje, które mogą nam się przyśnić z wężami w roli głównej?

  • wąż w domu - to czyste ostrzeżenie przed kimś z naszego otoczenia, kto chce nam zaszkodzić
  • czarny wąż - jest to symbol ludzkiego strachu i bezradności wobec dotykających nas problemów
  • zielony wąż - to jeden z pozytywnych znaków sennych; symbolizuje życie w zgodzie z własnym sumieniem

Wąż we śnie: co oznacza gdy kąsa nas wąż

Wąż we śnie może nie tylko różnie wyglądać, ale także zachowywać się w różny sposób. Jeśli wąż we śnie kąsa nas, to wcale nie oznacza, że zostaniemy ugryzieni. A przynajmniej nie dosłownie. Ukąszenie może być symbolem przemiany duchowej, jaka zajdzie w nas w niedługim czasie. Z kolei jeśli widzimy atakującego węża trzeba być przygotowanym na poważne starcie z silnym przeciwnikiem - może dotyczyć to sfery zawodowej, ale również prywatnej. 

Sennik: dużo węży

Kłębowisko węży również traktowane jest jako pewien symbol, który może odkrywać to, w jakim stanie psychicznym znajduje się osoba, której śni się ono. Według sennika dużo węży jest utożsamiane z poważnymi kłopotami natury psychicznej, a nawet obłędem. Jeśli dodatkowo węże te są splątane ze sobą to znak, aby zadbać wreszcie o swoje zdrowie

Zobacz też: Sennik: małe dziecko. Co może oznaczać sen o małym dziecku?

Zobacz wideo Prasujesz pościel? Wypróbuj krochmal w sprayu
Więcej o: