Sennik: kleszcz. Co to znaczy, gdy w śnie prześladuje cię kleszcz?

Sennik: kleszcz. Sennik o kleszczach mówi niewiele, natomiast na podstawie okoliczności, w jakich pojawiają się one w naszych snach, możemy sporo wywnioskować.

Sennik: kleszcze. Co oznaczają kleszcze we śnie?

Co mówi sennik o kleszczach? Kleszcze to wyjątkowo nieprzyjemne pasożyty, które mogą wywołać spore problemy zdrowotne jeśli w porę nie zostaną usunięte z ludzkiego ciała. Są niewielkie i bardzo podstępne - potrafią ukąsić w taki sposób, że nie poczujemy tego i nawet nie będziemy mieć świadomości, że żeruje na nas kleszcz. Dlatego tak ważne jest, aby po każdym pobycie na łące, w lesie lub innym zadrzewionym terenie dokładnie sprawdzić, czy nie mamy na ciele "pasażera na gapę". 

Kleszcz podobnie jak na jawie, tak samo we śnie nie oznacza niczego dobrego. Może być zapowiedzią tego, że będziesz musieć zrobić coś, co wcale nie będzie zgodne z twoimi przekonaniami ani nie będzie ci na rękę. 

Sen o kleszczach: co jeszcze może oznaczać kleszcz we śnie?

Sen o kleszczach nie pojawia się zbyt często, a sam kleszcz we śnie może być widziany w różnych sytuacjach. To wpływa na kierunek, w którym powinna podążać interpretacja znaczenia takiego snu.

  • sen o kleszczach we włosach - oznacza to, że znalazłeś się w sytuacji, z której bardzo trudno wybrnąć; opanowanie jej będzie wymagało nie lada wysiłku
  • sen o kleszczach u kota - kot jest zwierzęciem niezależnym a w połączeniu z kleszczem, oznacza, że próbujesz wszystkim udowodnić, że sam dasz sobie radę ze wszystkim, a tak naprawdę potrzebujesz pomocy
  • sen o kleszczach na głowie - to symbol zmartwienia, które nie daje ci normalnie funkcjonować; bez wsparcia nie uda ci się z nim rozprawić
  • sen o kleszczach w uchu - to sygnał, że w twoim otoczeniu jest ktoś fałszywy, kto tylko zgrywa przyjaciela
  • sen o kleszczach w oku - oznacza, że możesz nie dostrzegać czającego się w pobliżu niebezpieczeństwa.

Sennik: kleszcze na psie

Kleszcz we śnie może znajdować się nie tylko na ludzkim ciele, ale także może żerować na najlepszym przyjacielu człowieka, jakim jest pies. Co oznacza według sennika kleszcz na psie? Jest on symbolem tego, że jesteś nieufny wobec swojego otoczenia. Powinieneś przyjąć bardziej otwartą postawę wobec świata.

Sennik: kleszcze na ciele

Jeśli w twoim śnie kleszcze pojawiają się na ciele, to według sennika można to odebrać jako rodzaj przestrogi przed niebezpieczeństwem poważnych kłopotów, także natury zdrowotnej. Kleszcz na ciele powoduje, że sen raczej przypomina koszmar i towarzyszą mu negatywne emocje, co może być sygnałem, że zmagasz się z nimi także na jawie i potrzebna ci jest chwila oddechu od kłopotów.

Zobacz też: Sennik: niemowlę. Co oznacza pojawiające się we śnie niemowlę?

Sen o zabijaniu kleszcza: o czym świadczy?

Sen o zabijaniu kleszcza to bardzo częsty motyw, który pojawia się w nawiązaniu do tych insektów. Wbrew makabrycznemu wydźwiękowi sen ten zwiastuje pozytywne rozwiązanie jakiejś sprawy, która stanowi dla ciebie spore wyzwanie. 

Sen: kleszcze na nogach

Kleszcze na nogach to dość często spotykana sytuacja, wśród osób lubiących wędrówki po lesie. Co jednak może zwiastować sen, w którym widzimy kleszcze na nogach? Otóż prawdopodobnie ktoś próbuje nas zaatakować - jawnie lub skrycie - i warto mieć to na uwadze. 

Zobacz też: Sennik: ślub. Czy marzenie senne na temat ślubu można odczytać dosłownie?

Zobacz wideo Prasujesz pościel? Wypróbuj krochmal w sprayu
Więcej o: