Filmy o kobietach: 10 pozycji filmowych o kobietach, które trzeba znać

Te filmy o kobietach, to produkcje, które trzeba obejrzeć nie tylko z okazji 8 marca. Przedstawiamy 10 pozycji filmowych o niezwykłych kobietach. Bawią, wzruszają, szukają zemsty i nie pozwalają o sobie zapomnieć.

Filmy o kobietach, które trzeba zobaczyć

Inspirujące filmy o kobietach to doskonała propozycja spędzenia 8 marca. Wiele pań zastanawia co zaplanować na Dzień Kobiet. Propozycji jest mnóstwo, począwszy od spędzenia chwili relaksu w salonie urody, poprzez kolację z przyjaciółką czy po prostu robienie tego, na co na codzień nie mamy czasu, choćby to miał być błogi odpoczynek. Jeśli macie ochotę na filmowy wieczór, polecamy kilka świetnych pozycji, właśnie o kobietach. 

Prezent na Dzień Kobiet musi być wyjątkowy. Zdjęcie ilustracyjnePrezent na Dzień Kobiet - trzy topowe podarunki, które będą zawsze udane

Najlepsze filmy o kobietach, których nie możesz przegapić

Najlepsze filmy o kobietach to te, które ukazują ich wewnętrzną siłę i życiową determinację. To produkcje, które są bogate pod względem kreowania postaci i prezentowania widzowi prawdziwych emocji. Poniżej 10 filmów, które spełniają te kryteria i przypadną do gustu nie tylko kobietom. 

Dzień Kobiet 2021 - kiedy wypada? Zdjęcie ilustracyjneDzień Kobiet 2021: kiedy wypada?

  • "Stalowe magnolie" - film na podstawie powieści Herberta Rose’a. Opisuje niezwykłą przyjaźń kilku kobiet z małego miasteczka. W otoczeniu salonu piękności i popołudniowych herbatek, w ich życiu zaczyna rozgrywać się dramat. Film z 1989 roku, nagrodzony Złotym Globem, który mimo upływu lat nadal świetnie się ogląda. 
  • ''Trzy billboardy za Ebbing, Missouri'' - świetna produkcja nagrodzona dwoma Oscarami, ze wspaniałą rolą Frances McDormand. Główna bohaterka mierzy się ze stratą córki a właściwie tym, co po niej się nie dzieje, a stać się powinno. Jej postać była wzorowana na żyjącej dotąd kobiecie, która straciła córkę zabitą prawdopodobnie przez własnego męża, nigdy nie było jej dane dociec prawdy o jej śmierci. Film, który porusza dogłębnie i nie pozwala o sobie zapomnieć. 

Zobacz też: ''Trzy billboardy za Ebbing, Missouri'' - gdzie obejrzeć oscarowy film? Na Netfliksie na razie go nie znajdziemy

  • "Obcy ósmy pasażer, Nostromo" - oto pokaz działań silnej, super bohaterki. Sigourney Weaver nie są obce przypadki tak zwanych pasażerów na gapę. Zwłaszcza kiedy jest on nietypowy, mający na koncie pożarcie konkretnej ekipy załogi. To ona rozprawia się z takimi osiłkami. Pozycja dla fanek i fanów mocnych wrażeń. 
  • "Godziny" - ciekawa ekranizacja ukazująca trzy ekspresyjne postawy kobiet. Ich emocje przedstawione są w intensywny sposób, dający wrażenie głębi i wyrazistości emocjonalnej. Jednak każda z nich jest inna. Wszystko to dopełniają barwne i konkretne kreacje bohaterek. Wyjątkowości dodają tu wybitne aktorki, między innymi Meryl Streep, Nicole Kidman czy Julianne Moore.
  • "Cząstki kobiety" - wstrzającą nowość od Netflixa z kapitalną rolą Vanessy Kirby. To film, który poruszy najwrażliwszą strunę w każdej duszy, a zwłaszcza tej kobiecej. Na ekranie moment narodzin zostanie odarty ze swojego piękna i pociągnie za sobą bolesne skutki, które okażą się brutalnym sprawdzianem dla młodej matki. 
 
  • "Duma i uprzedzenie" - czas na klasyka. Film na podstawie powieści Jane Austen. Główna bohaterka to panna Bennet, która jest guwernantką córki jednego z wpływowych ludzi. Młoda kobieta walczy z uczuciem. To jej sekret, bo kiedy wyjdzie na jaw uczucie do pana Darcy’ego - wybuchnie skandal. Klasyczna powieść została zekranizowana kilkukrotnie i obejrzana z powodzeniem na całym świecie. 
  • "Carol" - świetny melodramat z Cate Blanchett. Wspaniała podróż do Nowego Jorku lat 50., gdzie poznajemy pełną marzeń pracownicę sklepu, która zakochuje się w starszej i zamężnej kobiecie. Jaka będzie cena za zakazaną miłość?
  • "Thelma i Louise" - dwie przyjaciółki, weekend w górach i dramat, który zmienia wszystko. Świetna historia, którą pomimo upływu lat, nadal dobrze się ogląda.
  • "Kill Bill" - tu postać kobieca jest naprawdę śmiertlenie niebezpieczna. Gdy po kilku latach budzi się ze śpiączki, pragnie zemsty na tych, którzy próbowali ją zabić. Obowiązkowa pozycja dla fanów Tarantino. 
  • "Faworyta" - to mistrzowski, kobiecy ekranowy pojedynek. Wspaniałe role Olivii Colman, Emmy Stone i Rachel Weisz. Na angielskim dworze rządzą kobiety i uwierzcie, chcecie to zobaczyć. 

Zobacz też: Prezent na Dzień Kobiet - co kupić? Oto pięć prezentów, które ucieszą większość pań

Zobacz wideo Prezenty na Dzień Kobiet, które możesz przygotować sam. Dla przyjemności i smaku!
Więcej o: