Sennik: rzeka. Sprawdź, co oznacza ten motyw w snach

Według sennika rzeka symbolizuje czas, który przemija. Dokładną interpretację snu zapewnią szczegóły. Śniąc o rzece, warto zwrócić uwagę na taflę wody oraz otoczenie. Więcej na temat rzeki we śnie dowiesz się z dalszej części artykułu.

Sennik: woda i rzeka- znaczenie ogólne 

Rzeka symbolizuje harmonię w życiu prywatnym i zawodowym. Kąpiel w rzece we śnie wróży bogactwo i pomyślność. Ta pozytywna przepowiednia odnosi się głównie do kwestii materialnych, ale rzeka może mieć też wymiar duchowy. Ukryte znaczenia rzeki i wody w senniku zdradzamy w dalszej części artykułu. 

Jezioro Żywieckie (zdjęcie ilustracyjne) Sennik: jezioro. Co oznacza, gdy śni ci się jezioro?

Sennik: topić się w rzece- znaczenie snu 

To sen może przerazić, zwłaszcza gdy nie potrafimy pływać i taka sytuacja sama w sobie napawa nas strachem. Według sennika topić się w rzece ma zdecydowanie negatywne znaczenie, to symboliczny obraz utraty kontroli nad własnym życiem. Każdy, kto we śnie śni o tym, że znika pod wodą, może przebudzić się w dużym strachu, warto jednak pamiętać, że sny często odzwierciedlają nasze wewnętrzne lęki i przeczucia, których warto wysłuchać. To taki trochę klucz do samych siebie. 

Sennik: rzeka brudna - jak interpretować sen? 

Brudna rzeka w senniku oznacza, że mamy wokół siebie złych ludzi, którzy mają nieczyste intencje. Taki sen ostrzega nas przed nieprzychylnym otoczeniem, które pozornie może być nam przychylne, lecz jeśli wejdziemy głębiej w dane środowisko, szybko okaże się, że to ludzie źli i nieprzychylni. Dotyczy to zarówno środowiska zawodowego, jak i najbliższych znajomych. 

Sen o czystej rzece- jakie ma znaczenie? 

Sen o czystej rzece oznacza, że jesteśmy w bardzo dobrym miejscu w życiu i czeka nas szczęście i powodzenie. Czysta woda symbolizuje dobre relacje z otoczeniem bez intryg oraz kłótni. 

Sen o wezbranej rzece- co oznacza? 

Widok wezbranej rzeki we śnie można traktować jako dobrą przepowiednię. To symbol, który oznacza, że spełnią się Twoje najskrytsze sny i marzenia. Nie należy obawiać się silnego nurtu, sen o wezbranej rzece oznacza, że jesteś na dobrej drodze do lepszego życia. 

Zobacz też: Sennik: powódź. Sprawdź, dlaczego śnisz o wielkiej wodzie

Sennik rzeka krwi - co się za tym kryje? 

Rzeka krwi w senniku symbolizuje silne emocje oraz osobowość śpiącego. Sen ten wskazuje na silne osobowości, które mają duży wpływ na innych. Wbrew pozorom nie jest to negatywny znak, bardziej projekcja emocji, dodatkowo szkarłatny kolor krwi zwiastuje powodzenie i szczęście. Nie ma się czego bać, sen o rzece krwi nie przysporzy nam problemów.

Sennik rzeka z rybami- czy to pozytywny obraz?

Rzeka pełna ryb w senniku oznacza szczęście oraz dobrobyt. To ważny znak dla spraw zawodowych, które nie będą Ci sprawiać problemów. W niepewnych czasach taki sen to prawdziwa polisa na lepsze jutro. Ruch w rzece oznacza dobrą prognozę na przyszłość. 

Statek. Zdjęcie ilustracyjne Sennik: statek. Sprawdź, jak odczytać sen o statku

Sen rzeka bez wody- co oznacza pusty korytarz? 

Wyschnięta rzeka w senniku odnosi się do problemów ze zdrowiem, taki obraz we śnie należy potraktować jak ostrzeżenie i mieć się na baczności. Badania kontrolne, wizyta u specjalisty warto dokładnie przyjrzeć się własnemu zdrowiu, nawet jeśli miałoby to być działanie czysto profilaktyczne. Sen, gdzie widzimy rzekę bez wody to znak, którego nie można zignorować. Sen o wyschniętej rzece ma nas zmusić do podjęcia działań, z którymi nie można dłużej czekać. 

Zobacz też: Sennik: woda. Sprawdź, co oznacza sen o wodzie

Zobacz wideo Prasujesz pościel? Wypróbuj krochmal w sprayu
Więcej o: