Była posiadaczką najdłuższych paznokci świata. Na ich obcięciu zarobiła tysiące dolarów

Pochodząca z Rosji Elena Shilenkova, była do niedawna posiadaczką najdłuższych paznokci na świecie. W Księdze Rekordów Guinnessa znalazła się po tym, jak zapuszczała je 6 lat. Okazuje się, że Rosjanka zdecydowała się po latach obcjąć swoje paznokcie i sprzedaż. To wcale nie jest żart! Ktoś naprawdę zdecydował się je kupić, płacąc za nie kilka tysięcy dolarów.
Zobacz wideo Sprawdzone sposoby na pielęgnację dłoni i paznokci

Dzięki zapuszczaniu paznokci zdobyła popularność i znalazła się w Księdze Rekordów Guinnessa

Elena Shilenkova przestała obcinać swoje paznokcie w momencie, kiedy założyła się ze swoją koleżanką, która z nich da radę zapuścić dłuższe paznokcie. Nikogo chyba nie zaskoczy informacja, że to właśnie Elena zwyciężyła w tej rywalizacji. Był to jednak dopiero początek jej przygody z zapuszczaniem paznokci. Mimo wygranej w zakładzie, Rosjanka zdecydowała się, że nadal nie sięgnie po nożyczki, ani pilniczek i dalej będzie je zapuszczać. Finalnie, Elena Shilenkova zapuszczała swoje paznokcie przez sześć lat, a jej 10 paznokci osiągnęło łącznie 150 cm (59 cali), dzięki czemu została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa.

Schudła prawie 100 kg, by zemścić się na byłym chłopaku. Jej metamorfoza jest spektakularna i inspiruje wiele kobiet Schudła prawie 100 kg, by zemścić się na byłym chłopaku. Jej metamorfoza jest spektakularna i inspiruje wiele kobiet

Zapuszczanie paznokci oraz pobicie rekordu Guinnessa sprawiło, że Elena Shilenkova stała się popularna w swoim kraju, a na jej Instagramie przybywało obserwatorów. Rosjanka przyznała, że ludziom zdarzało się naprawdę skrajnie reagować na jej długie paznokcie: 

Ludzie reagują różnie widząc moje paznokcie. Niektórzy twierdzą, że są super i proszą mnie o selfie lub mówią, że szanują mnie za moją cierpliwość. Inni się boją i nie rozumieją po co to robię. Są też tacy, którzy pytają mnie, kiedy je wreszcie obetnę.

Wiele osób zapewne zastanawia się, jak można funkcjonować z takimi paznokciami. Jak sama Elena Shilenkova przyznała, że wcale nie jest to łatwe i musiała zrezygnować m.in. z takich czynności, jak pływanie czy gra w tenisa:

Muszę stale kontrolować wszystkie moje ruchy. Muszę pomyśleć wcześniej o wszystkich moich działaniach i ruchach, starać się unikać ostrych ruchów i postępować delikatnie. Ostre, gwałtowne ruchy są moim wrogiem.

Uprawiali seks codziennie przez cały rok. Efekty tego eksperymentu zaskoczyły małżonków Uprawiali seks codziennie przez cały rok. Efekty tego eksperymentu zaskoczyły małżonków

 

Po latach zdecydowała się obciąć paznokcie i zarobiła na tym tysiące dolarów

W 2020 roku Elena Shilenkova poinformowała na swoim Instagramie, że podjęła decyzję o obcięciu swoich długich paznokci. - Cześć, moi przyjaciele! Mam wiadomości. Latem (czerwiec-lipiec) obetnę paznokcie! Jeśli ktoś chce się ze mną spotkać, gdy jeszcze są długie, proszę o kontakt! - napisała pod jednym z postów na swoim profilu. Jak zapowiedziała, tak też zrobiła. Pod koniec czerwca 2020 obcięła swoje paznokcie, a nagranie z tego procesu opublikowała na Instagramie. Przyznała również, że na jej obcięte paznokcie znalazł się kupiec:

Postanowiłam zrobić sobie przerwę i wrócić do krótszych. Dlaczego je sprzedaję? Ludzie pytali mnie o to i uznałam, że to dobry pomysł na zarobienie pieniędzy. Sprzedałam za tysiące dolarów jeden paznokieć kupującemu, którego nazwiska nie podam z oczywistych powodów.
 

Jak wyglądają jej paznokcie po obcięciu? Okazuje się, że mimo wieloletniego zapuszczania, paznokcie po obcięciu są w naprawdę dobrej kondycji. Obecnie, Rosjanka cały czas preferuje dłuższą płytkę paznokci, jednak są one dużo krótsze, niż te, które miała przez ostatnie kilka lat.

 

Źródło:popularne.pl

Więcej o: