Sennik: jezioro. Co oznacza, gdy śni ci się jezioro?

Sennik jezioro interpretuje na wiele sposobów, w zależności od tego, w jakich okolicznościach się ono pojawia w naszym śnie.

Jezioro: sennik objaśnia znaczenie snów o jeziorach

Sennik jezioro traktuje jako symbol o wielu znaczeniach, które można dość szeroko interpretować. Ukazujące się we śnie jezioro należy przede wszystkim odczytywać jako odbicie naszych wewnętrznych przeżyć i uczuć. Jego wygląd i to jak się zachowuje, decyduje o tym, w jaki sposób należy rozumieć sen.

 • sen o jeziorze i wodzie - jeśli widzisz we śnie czystą wodę w jeziorze, oznacza to, że twoje sumienie jest czyste i działasz zgodnie z własnymi zasadami
 • sen o wyschniętym jeziorze - to znak, że odczuwasz duchowy niepokój, zmagasz się z przekonaniami, które narzucają ci inni ludzie
 • sen o zamarzniętym jeziorze - taki sen ma związek z życiem uczuciowym, jest odzwierciedleniem nieudanej relacji, jaką mamy z partnerem
 • sen o wyjeździe nad jezioro - twoja podświadomość daje ci w ten sposób znak, że potrzebujesz odciąć się od problemów i pozwolić sobie na nieco swobody.

Sennik: woda w jeziorze. Jak interpretować stan wody?

Według sennika woda w jeziorze jest także odzwierciedleniem naszych stanów emocjonalnych, jakie przeżywamy na jawie. Warto zwracać uwagę na to, jakie cechy ma śniąca nam się woda. Jeśli jest czysta i spokojna oznacza to, że nie mamy problemów, które trapiłyby nasz umysł. Jeżeli woda jest mętna, brudna może to świadczyć o "brudzie" jaki siedzi w naszych myślach i czynach. 

Sen o jeziorze: znaczenie

Sen o jeziorze znaczenie może mieć bardzo zróżnicowane, dlatego tak ważne jest, aby analizując go pamiętać o nawet najdrobniejszych szczegółach, które się pojawiają w jego trakcie. Sennik jezioro rozpatruje pod wieloma kątami, a to najpopularniejsze senne motywy:

 • sen o pięknym jeziorze - jest odzwierciedleniem tego, że śniący go ma piękną, artystyczną duszę
 • sen o wielkim jeziorze - można go odczytywać w kontekście obietnicy świetlanej, spokojnej przyszłości w gronie najbliższej rodziny
 • sen o pływaniu w jeziorze - jest to sen odnoszący się do ścieżki zawodowej; oznacza, że dobrze sobie radzimy w pracy
 • sen o wodzie w jeziorze - jak już wspomniano wyżej, jest to oznaka postępowania w zgodzie z własnym sumieniem (jeśli woda jest czysta)
 • sen o chodzeniu po jeziorze - sen taki oznacza, że już najwyższy czas, aby brać samodzielnie odpowiedzialność za własne czyny. 

Sennik: pływać w wodzie

W senniku znajdziemy też odpowiedź na to, co oznacza sen o pływaniu w wodzie. Niemniej jednak konieczne jest bliższe określenie tego, z jaką wodą mamy do czynienia. Jeśli pływamy w wodzie czystej i spokojnej wróży to pomyślność, jeśli z kolei woda jest brudna, wówczas według sennika zwiastuje to poważne kłopoty. Złym omenem jest pływanie w czarnej wodzie - oznacza to chorobę bliskiej osoby. 

Zobacz też: Sennik: ślub. Czy marzenie senne na temat ślubu można odczytać dosłownie?

Sennik: jezioro zamarznięte. Znaczenie snu

Zamarznięte jezioro według sennika może odnosić się do chłodu, jaki opanował nasze serce względem świata. Jezioro może się także pojawić w naszych sennych marzeniach w innym kontekście. Co o takich sytuacjach mówi sennik?

 • według sennika wysychające jezioro może symbolizować tęsknotę za przeżyciami duchowymi, mistycyzmem
 • sennik dom nad jeziorem traktuje jako symbol spokoju i harmonii, jaka zagości w twoim życiu
 • według sennika ryby w jeziorze to symbol obfitości i powodzenia w sferze zawodowej i finansowej.

Sny o jeziorze. Powtarzający się sen o jeziorze

Powtarzający się sen to zjawisko, które dotyka bardzo wielu osób. O ile jest to sen przyjemny, to nie ma większego problemu. Zdarza się jednak, że powraca do nas koszmar (np. sen, gdzie topimy się w jeziorze), który sprawia, że budzimy się zalęknieni, niewyspani itd. Powracający sen o jeziorze może świadczyć o tym, że w naszym wnętrzu zachodzą wielkie zmiany, którymi nie mamy się z kim podzielić, dlatego powracają do nas we śnie w postaci zmieniającego się jeziora. 

Zobacz też: Sennik: pszczoły. Co oznaczają pojawiające się we śnie pszczoły?

Zobacz wideo Prasujesz pościel? Wypróbuj krochmal w sprayu
Więcej o: