Od kiedy wracają wesela w 2021 roku? Olga Semeniuk: "Nie chcę wyrokować"

Pandemia Covid -19 pokrzyżowała plany wielu par młodych. Organizacja wesel i rodzinnych spotkań stanęła pod wielkim znakiem zapytania. Rząd milczy. Kiedy będzie można wrócić do snucia planów dotyczących najważniejszego dnia w życiu wielu narzeczeństw? Według Olgi Semeniuk, wiceminister ds. rozwoju, musimy poczekać na cieplejsze miesiące.

Odmrożenie gospodarki to jeden z najgorętszych tematów ostatnich miesięcy. Wiele branż obawia się nadchodzącej przyszłości. Szczególnie zaniepokojona jest w tym wszystkim branża weselna, która już wkrótce będzie musiała zaczynać przygotowania do sezonu. Tymczasem oficjalnych informacji i dat, jak nie było, tak nie ma. Kiedy będziemy mogli wrócić do organizacji wesel? Olga Semeniuk w rozmowie z RadioZet  podaje orientacyjny czas powrotu na sale weselne.

Zobacz wideo Jak będzie wyglądał sezon ślubny i wakacyjny?

Wesela 2021. Kiedy będziemy mogli wrócić do organizacji wesel?

Organizacja wesela w 2021 roku wiąże się z dużym ryzykiem i licznymi problemami par młodych. W przeciągu poprzedniego roku zasady organizacji tego typu wydarzeń były kilkukrotnie zmieniane, przez co przekładanie terminów lub całkowita rezygnacja z wydarzenia były nieuniknione. Cała ta sytuacja przełożyła się nie tylko na wielką frustrację par, ale także na finansach branży weselnej. Niestety wszystko wskazuje na to, że 2021 będzie pod tym względem także wielką niewiadomą.

Niedawno Olga Semeniuk w rozmowie z RadioZet zdradziła, że konkretne daty i zasady dotyczące jakiejkolwiek organizacji większych eventów nie są do końca jasne.

Organizacja wesel najwcześniej w maju? Nie chcę wyrokować czy końcówka kwietnia, czy maj czy początek kwietnia. Mam nadzieję, że sytuacja epidemiczna pozwoli, żeby zrobić to jak najszybciej – powiedziała.

Dodała także, że podobnie jak w poprzednim roku, odmrożenie branży weselnej przypadnie raczej na ciepłe miesiące, gdy wesela na świeżym powietrzu będą miały rację bytu.

Jeżeli chodzi o wesele i organizacje wesel, jestem świeżo po spotkaniu z branżą weselną w ubiegłym tygodniu. Niestety celujemy tutaj w okres, kiedy będzie znacznie cieplej i część eventów rodzinnych będzie można przenieść na otwartą przestrzeń, co będzie związane z mniejszym ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa. (...) Patrząc na 2020 rok i to, kiedy odmrażaliśmy branżę weselną, to mówiliśmy w okolicy końcówki kwietnia a bardziej w maju, o kolejnych etapie odmrożeń gospodarczych.

Czy to oznacza, że pary, które planowały ślub na czerwiec, lipiec lub sierpień mogą być spokojne? Wydaje się, że w obecnej sytuacji nic nie jest pewne.

Więcej o: