Włóż do lodówki zużytą torebkę po herbacie. Świetny i darmowy trik, który już zawsze będziesz stosować

Po zaparzeniu herbaty wyrzucasz torebkę do kosza? To błąd, choć robi tak większość z nas. Zamiast tego, włóż odsączoną torebę do lodówki. Po jednym lub dwóch dniach z pewnością zobaczysz, a właściwie poczujesz efekt. To świetny, darmowy i ekologiczny trik, który warto znać i regularnie stosować. Sprawdź, na czym polega.
Zobacz wideo Jak pozbyć się zapachów z pojemnika na jedzenie?

Nieprzyjemny zapach z lodówki to problem, z jakim od czasu do czasu boryka się każdy z nas. Nie da się ukryć, że mycie lodówki zdecydowanie nie należy do najprzyjemniejszych obowiązków domowych, jednak przechowujemy w niej żywność, dlatego warto regularnie dbać o to, by była czysta. Regularne sprzątanie lodówki pozwala bowiem minimalizować pojawianie się nieprzyjemnych zapachów. Jednak co w przypadku, kiedy nieprzyjemny zapach pojawia się pomiędzy jednym, a drugim myciem lodówki? Wówczas z pomocą przyjdzie nam prosty trik z torebką po herbacie. Zanim jednak go zastosujesz, upewnij się, że nie znajdują się w niej żadne zepsute produkty, a żywność, która z natury ma intensywny zapach (np. ser pleśniowy), schowaj do szczelnie zamykanego pojemnika.

Nie wyrzucaj saszetek z żelem dodawanych do butów. Pomogą m.in. przedłużyć świeżość chleba (zdjęcie ilustracyjne) Nie wyrzucaj saszetek z żelem dodawanych do butów. Pomogą m.in. przedłużyć świeżość chleba

Włóż do lodówki zużytą torebkę po herbacie. Świetny i darmowy trik, który już zawsze będziesz stosować

Na czym polega trik z umieszczeniem zużytej torebki herbaty w lodówce? Ten prosty i ekologiczny sposób wykorzystuje właściwości herbaty, o których zbyt często się nie mówi. Czarna herbata jest bowiem świetnym pochłaniaczem i neutralizatorem nieprzyjemnych zapachów. Włożenie torebki czarnej herbaty do lodówki jest zatem doskonałym sposobem, by usunąć z niej niechciane aromaty przechowywanych w niej produktów czy potraw, a także usunięcie nadmiaru wilgoci, która często przyczynia się do szybszego rozwoju pleśni. Wystarczy, że wysuszysz zużytą torebkę herbaty, a następnie umieścisz ją na małym talerzyku czy innej podkładce i pozostawisz na półce w lodówce. Po upływie doby lub dwóch, nieprzyjemne zapachy powinny zniknąć. Pamiętaj jednak, że im większa lodówka, tym potrzebne ci będzie więcej torebek z herbatą.  

Nie wyrzucaj torebki po herbacie. Świetny trik, który cię zachwyci Zaniedbana lodówka może stać się siedliskiem bakterii. Jak często ją myć i w jaki sposób?

Więcej o: