Jaki warunek musi spełnić kobieta, by zrobić karierę w polityce? Zaskakujące słowa Kempy

W czasie wideokonferencji Beata Kempa zastanawiała się nad tym, czy kobiety powinny robić karierę w polityce. Co ciekawe, jej zdaniem jest jeden ważny warunek. Słowa europosłanki wzbudziły spore zainteresowanie. Kempie odpowiedział między innymi Łukasz Kohut z partii "Wiosna".

Czy zdaniem Beaty Kempy kobiety powinny robić karierę w polityce? Tak, ale jest jeden ważny warunek. Na ten temat europosłanka Solidarnej Polski wypowiedziała się podczas zorganizowanej na Facebooku sesji pytań i odpowiedzi. - Możemy porozmawiać, jeśli będzie takie pytanie, na temat kobiet w polityce. Jak my się czujemy? Czy można w ogóle robić karierę? Jak to wygląda w zderzeniu ze sprawami rodziny? To są takie ciekawe rzeczy - stwierdziła na samym początku nagrania Kempa. 

Zobacz wideo Beata Kempa to polityczka wielu talentów:

Beata Kempa o kobietach w polityce. "Warunek jest jeden"

Zdaniem Beaty Kempy kobieta, która chce zrobić karierę w polityce, powinna mieć męża. Dlaczego to takie istotne? Polityczka uzasadniła swoją opinię na wspomnianym nagraniu.

- Warunek jest jeden - mąż. Jeżeli jest taki, który potrafi pomóc i jeżeli zaakceptuje to, bo musi być pełna akceptacja tej drugiej połówki. To tak, jest to możliwe. Natomiast, jeżeli tej akceptacji nie ma i nie będzie, z czego nie czynię zarzutu, to naprawdę trzeba się zastanowić. Bo jednak rodzina jest tutaj absolutnie na pierwszym miejscu - powiedziała europosłanka.

Kim jest mąż Beaty Kempy?

Warto wspomnieć, że o mężu Beaty Kempy wiadomo bardzo niewiele. Waldemar Kempa nie występuje w mediach, rzadko pojawia się publicznie z żoną. Z nielicznych publikacji na jego temat możemy dowiedzieć się, że prowadzi działalność gospodarczą. 

"Posłanka Beata Kempa i jej złote myśli" 

O słowach Beaty Kempy na temat kobiet w polityce zrobiło się głośno w mediach. Odniósł się do nich między innymi europarlamentarzysta z ramienia Wiosny Łukasz Kohut. - Posłanka Beata Kempa i jej złote myśli - "kobieta może robić karierę w polityce, jeżeli jej mąż się zgodzi". Pani Beato, proszę podziękować mężowi - bez niego i jego zgody mój ogląd świata politycznego byłby zdecydowanie mniej wielokulturowy - napisał na Twitterze. 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: