Tych witamin i minerałów może potrzebować twój organizm po zimie. Co warto suplementować po mrozach?

Po witaminy i minerały warto sięgać niezależnie od pory roku. Szczególnie po zimie, nasz organizm bywa osłabiony niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, wskutek czego potrzebuje wzmocnienia. Co warto suplementować po mrozach?

Witaminy i minerały mogą znacznie poprawić nasz wygląd i samopoczucie. Dieta zimowa bywa uboga w wiele składników odżywczych, dlatego warto rozważyć suplementację, która wspomoże stan naszego zdrowia. Co warto suplementować?

Rokitnik Olej z rokitnika- naturalny sposób na pozbycie się drobnych zmarszczek

Witaminy i minerały po zimie - na jakie dolegliwości pomogą?

Po zimie możemy skarżyć się na pogorszone samopoczucie, przesuszone, rozdwojone i łamliwe włosy, a także na pogorszoną skórę na całym ciele. Szara cera to objaw niedoboru pewnych witamin, który należy natychmiast uzupełnić. W złej kondycji mogą być także nasze paznokcie. O tej porze roku stają się wyjątkowo słabe i łamliwe. Mała dawka ruchu, nagły spadek temperatury, niewielka ilość słońca oraz nadmierne ogrzewanie przyczyniają się do wielu schorzeń. Proces odnowy biologicznej mogą wspomóc odpowiednie suplementy, ponieważ nie zawsze udaje nam się dostarczać wraz z dietą wszystkich potrzebnych składników odżywczych. Przy powrocie do zdrowia pomogą pewne preparaty, a szczególnie te bogate w:

Zobacz wideo Jedzmy rzeżuchę nie tylko od święta! Wzmacnia włosy i zawiera dużo witaminy C
 • witaminę A - nawilża skórę, przywraca jej blask i promienny wygląd,
 • witaminę E - hamuje procesy starzenia i zmiany nowotworowe,
 • witaminę C - stymuluje produkcję kolagenu i nawilża skórę,
 • witaminę B - wspomoże twardość paznokci,
 • biotynę i kwas pantotenowy - utrzymują w dobrej kondycji włosy, skórę i paznokcie. Ponadto biotyna opóźnia siwienie włosów,
 • niacynę - gruntownie odżywia cebulki,
 • cynk - przyśpiesza procesy naprawy skóry i pomaga na trądzik,
 • żelazo - odpowiada za zdrowy i świeży wygląd cery,
 • kwas foliowy - spowalnia procesy starzenia się skóry,
 • krzem - odgrywa znaczącą rolę w biosyntezie kolagenu oraz budowaniu tkanek łącznych i ścian naczyń krwionośnych; buduje także włosy i paznokcie,
 • selen - znacząco wpływa na układ odpornościowy oraz syntezę hormonów tarczycy. Ponadto zmniejsza ryzyko stresu oksydacyjnego. Chroni komórki przed przedwczesnym starzeniem. 

Na które połączenia warto zwrócić uwagę?

Żelazo z wapniem - zalecane jest kobietom ciężarnym oraz wszystkim, którzy mają do czynienia z anemią. 

Żeń-szeń wraz z kompleksem witamin - dedykowany osobom, które ciężko pracują i potrzebują zwiększonej ilości energii.

Miłorząb japoński z witaminami - poprawia pamięć i zdolność koncentracji. Przyda się wszystkim osobom, które pracują umysłowo. 

Witamina D i K - witamina D wspomaga prawidłowe wchłanianie wapnia, natomiast witamina K aktywuje białko, które wiąże wapń w kościach. Dzięki temu usprawnia proces mineralizacji. 

Regularne stosowanie powyższych składników usprawni pracę całego organizmu. Pamiętajmy o ich stosowaniu, ponieważ samodzielnie nie wyprodukujemy takich połączeń.

Ulubiony peeling wielu Polek na promocji. 'Nie zamieniłabym na nic innego' Polki pokochały ten peeling. Teraz w Rossmannie prawie o połowę taniej. "Nie ma lepszego"

Więcej o: