Ile kosztuje suknia ślubna? Na niektórych modelach możemy zaoszczędzić. Które z nich dostaniemy taniej?

Organizacja ślubu to nie lada wyzwanie. Wszystkie pary młode marzą o tym, aby ten jeden dzień był najpiękniejszym dniem w ich życiu. Wybierają perfekcyjne sale, perfekcyjne dekoracje i perfekcyjne piosenki. Jednak jeden z tych wyborów wybija się na pierwszy plan - suknia ślubna. Często najcudowniejsze modele kosztują krocie. Czy na tak ważnej sprawie da się zaoszczędzić?

Wybór sukni ślubnej bywa jednym z najcięższych kobiecych wyborów. Jak znaleźć tę jedną jedyną, która uczyni z nas prawdziwe księżniczki w swojej własnej definicji? I to jeszcze w rozsądnej cenie? Trudne zadania wymagają sprytnych odpowiedzi. I choć wydawać by się mogło, że na tak ważnej sprawie nie da się zaoszczędzić – życie zaskakuje. Ile kosztują suknie ślubne i czy można dostać je w niższych cenach? 

Zobacz wideo Marina za suknię ślubną zapłaciła 50 tysięcy. Do rekordzistek jej daleko. Beckham na swoją wydała fortunę, ale efekt...

Suknia ślubna z salonu  - ile kosztuje?

Zakup sukni ślubnej w salonie to jedna z najdroższych opcji. Nie zniechęca to jednak większości pań. Wciąż to właśnie ten sposób jest najpopularniejszym ze wszystkich możliwych. Wiąże się to ze sporą wygodą. Po pierwsze mamy dostęp do najnowszych modeli sukien, przez co możemy w nieskończoność przebierać pomiędzy przeróżnymi fasonami – zaczynając od klasyków, kończąc na modowej awangardzie. A po drugie w koszt sukni wliczone są drobne poprawki, zgodne z życzeniami klientek. Trzeba natomiast pamiętać, że koszt sukni ślubnej z salonu waha się zazwyczaj pomiędzy 1800 zł a 7000 zł. Ceny są wygórowane zwłaszcza w większych miastach. Często te same modele, które dostaniemy także w mniejszych salonach, kosztują nawet 1000 zł więcej.

Zakup sukni ślubnej w komisie

Oczywiście salon sukien ślubnych to tylko jedna z opcji. Istnieją także komisy, do których oddawane są używane suknie lub, przy odrobinie szczęścia, także te nowe. Często można znaleźć wśród nich prawdziwe perły ślubnej estetyki. Zazwyczaj są to modele ze starych kolekcji, których nie udało się sprzedać przez długi czas. Ceny sukien ślubnych z komisu zazwyczaj są o połowę tańsze niż te, które kupimy w salonie. Jednak musimy doliczyć do nich koszt poprawek krawieckich, który zazwyczaj wynosi od 100 zł do 400 zł.

Wypożyczalnie sukien ślubnych

Co prawda, suknia ślubna to zakup na raz. Nigdy później nie znajdzie zastosowania w naszych stylizacjach. Może na tym właśnie polega jej urok? Być może, ale w kwestii budżetowej nie wypada najlepiej. W związku z tym wiele pań decyduje się na skorzystanie z wypożyczalni sukien ślubnych. Największą zaletą tego wyboru jest oczywiście cena. Zazwyczaj balansuje ona pomiędzy 500 zł a 1800 zł. Zazwyczaj suknie, które mamy do wyboru nie pochodzą jednak z najnowszych kolekcji, więc możliwość wybierania w modelach jest nieco ograniczona. Najlepiej jest wypożyczyć suknię ok. 5 miesięcy przed ślubem, ponieważ zawsze istnieje możliwość tego, że ktoś nam ją zwinie sprzed nosa. Istnieje możliwość przeróbek krawieckich, ale tylko tych niewielkich. Mamy ją dla siebie zwykle od pięciu dni do dwóch tygodni.

Suknie ślubne szyte na miarę

Zwykle koszt uszycia swojej własnej sukni jest niższy od kosztu sukni w salonie. Wiadomo, że wszystko zależy od materiału  - im droższy materiał, tym droższa suknia. Istnieją dwa miejsca, w których możemy zlecić wykonanie sukni: pracownia sukien ślubnych lub sprawdzona krawcowa. Jeśli nie czujesz się na siłach, aby sama zaprojektować idealny model, możesz wówczas liczyć na profesjonalne wsparcie zespołu szyjącego. Suknia na pewno będzie wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju. Będzie także perfekcyjnie dopasowana, dostaniemy ją w cenach od 700 zł do 2000 zł.

Zobacz też: sukienki z wyprzedaży na Avanti24.pl!

Więcej o: