Kwiaty na Dzień Kobiet - które wybrać? Podpowiadamy!

Kwiaty na Dzień Kobiet to absolutna podstawa w dniu 8 marca. Pomimo tego, że upodobania i gusta zmieniają się co kilka lat, kwiaty jako podarunek pozostają wciąż popularne. Dowiedz się, który rodzaj kwiatów sprawdzi się najlepiej w tym wyjątkowym dniu.

Jakie kwiaty na Dzień Kobiet będą najlepsze?

Jakie kwiaty na Dzień Kobiet wybrać dla ukochanej osoby? Możliwości jest tu bardzo wiele. Wszystko jest uwarunkowane przede wszystkim od naszych upodobań i preferencji osoby, którą będziemy obdarowywać. Kwiaty to bardzo uniwersalny prezent, który sprawdzi się idealnie w takich sytuacjach jak święto kobiet. Mimo że mody ulegają licznym zmianom, kwiaty są w dalszym ciągu trendy i ucieszą niejedną damę. Jakie zatem kwiaty powinniśmy wybrać 8 marca? Spieszymy z odpowiedzią! Sprawdź nasze propozycje kwiatowe.

Bukiet na Dzień Kobiet w różanej wersji - "strzałem w dziesiątkę"

Bukiet na Dzień Kobiet zazwyczaj kojarzy nam się z klasycznymi różami. Nie ma chyba kobiety na Ziemi, która nie rozpromieniłaby się na widok różanego bukietu. Niezależnie od gustu, wieku czy temperamentu - róże będą uroczym prezentem. Wystarczy drobna dekoracja w postaci dodatkowej wstążki albo rustykalnego kosza z dołączonym bilecikiem, w którym umieścimy dedykację i nasz prezent jest już gotowy. Jeżeli nie wiesz jaki bukiet będzie najlepszy dla ukochanej osoby, postaw na klasyczne róże.

Kwiaty - 8 marca. Wracamy do tradycji

Kwiaty na 8 marca to obowiązkowa pozycja. Goździki to kolejna z prezentowanych przez nas propozycji kwiatowych. Wydawać by się mogło, że odeszły one do lamusa i moda na nie dawno minęła. Jednak nie jest to prawdą. Grono miłośników tego typu kwiatów poszerza się z każdym rokiem. W świetle tradycji - czerwone goździki są oznaką wyjątkowego uczucia do obdarowywanej osoby.

Zobacz wideo Pełna słodyczy szkatułka ze zdjęciem, czyli prezent na Dzień Kobiet w wersji Last Minute

Tulipany - kwiaty, które symbolizują zbliżającą się wiosnę

Tulipany są zapowiedzią nadchodzącej wiosny. Nie ma nic lepszego, aniżeli obdarowanie nimi ukochanej kobiety. To symbol nie tylko miłości, ale i nadziei oraz nowego początku. Ogromnym atutem tulipanów jest to, że nie potrzebują one szczególnej oprawy dekoracyjnej. Same w sobie są na tyle wyjątkowe, że z pewnością przyciągną uwagę niejednej osoby. Tulipanowe bukiety możemy tworzyć w jednym wariancie kolorystycznym albo zaszaleć z paletą barw i stworzyć "kolorowy misz - masz".

A może tak wielobarwny bukiet...?

8 marca to bardzo wyjątkowy dzień w roku, kiedy możemy w sposób szczególny podziękować naszym ukochanym kobietom za ich miłość, obecność, oddanie, pomoc. Dlatego, też możemy pokusić się o stworzenie ogromnego i kolorowego bukietu. Możemy być pewni, że taki prezent zrobi oszałamiające wrażenie! Koncepcji stworzenia wyjątkowej kompozycji kwiatowej jest tyle ile zdoła wykreować nasza wyobraźnia. Połączenie kilku gatunków kwiatów, florystyczny kosz czy ogromne ozdobne pudełko wypełnione kwiatami, to tylko kilka z opcji, które możemy wykorzystać. Zatem czas puścić wodze naszej wyobraźni i zakasać rękawy.

Co zamiast bukietu na Dzień Kobiet?

Kto powiedział, że prezent kwiatowy na Dzień Kobiet musi opierać się na ciętym bukiecie kwiatów? Zaszalejmy i stwórzmy coś naprawdę wyjątkowego! Nasza kolejna koncepcja to samodzielnie wykonany przez nas klomb kwiatowy. Ten prezent z pewnością przypadnie do gustu naszym babciom albo mamom, które posiadają własne ogródki. Klomb nie tylko będzie przypominał obchody święta kobiet, ale i cieszył oczy ukochanej osoby przez wiele długich miesięcy (a może i lat!).

Zobacz też: Dzień Kobiet 2021: kiedy wypada?

Więcej o: