Ta kuracja ma działanie odchudzające i prozdrowotne. Na czym polega dieta japońska?

Japońska dieta wodna jest typem odżywiania, który ma działanie odchudzające i prozdrowotne. Wierzy się, że pomaga przy wielu dolegliwościach jak cukrzyca czy nowotwór. Na czym polega i jakie inne rezultaty przynosi?

Japońska dieta wodna pochodzi z Japonii. Jest to kuracja, która zdobywa coraz większą popularność. Widzimy, że większość Japończyków cieszy się szczupłą sylwetką i piękną cerą. Czy są to zasługi tej diety? 

Zobacz wideo Małgorzata Rozenek zrezygnowała z mięsa i alkoholu. Jej must have to pewne masło i jogurt!

Japońska dieta wodna - na czym polega?

Codziennie rano po przebudzeniu należy wypić wodę, która za zadanie ma oczyścić układ trawienny i pobudzić nasz metabolizm. Wspomoże pracę jelit i zagwarantuje dobre samopoczucie z samego świtu. Pijemy 160 ml wody w temperaturze pokojowej, jeszcze przed umyciem zębów. Po jej spożyciu czekamy 45 minut. Jakie inne zasady obowiązują na japońskiej diecie wodnej?

  • Posiłki spożywamy przez maksymalnie 15 minut. 
  • Zanim ponownie sięgniemy po jedzenie lub picie, musimy odczekać 2 godziny.
  • Nasza dieta powinna być zdrowa i lekkostrawna.
  • W ciągu dnia sięgajmy po dużą ilość wody, odstawiając słodzone i gazowane napoje.

Patrycja Szreder Patrycja Szreder schudła po ciąży 17 kg. Fani są zachwyceni jej metamorfozą.

Japońska dieta wodna - skuteczność

Powyższa kuracja niweluje zaparcia, obniża ciśnienie krwi, pomaga w cukrzycy i nowotworach. Na jej skuteczność nie ma jednak naukowych dowodów. Jedno natomiast nie ulega wątpliwościom - prawidłowo nawodniony organizm przyczynia się do poprawy stanu zdrowia oraz ogólnego samopoczucia. Największą zaletą diety jest utrata wagi. Potęguje to woda, która odpowiada za poczucie sytości. Plan żywieniowy, polegający na przyjmowaniu zdrowych posiłków co 2 godziny, również przyczynia się do utraty wagi. Stosując japońską dietę wodną działamy profilaktycznie na migreny i kamienie nerkowe. Przy chęci uzyskania większych efektów, warto rozważyć dodatkową aktywność fizyczną oraz suplementację. 

Dietetyczne śniadania w śródziemnomorskim wydaniu Niskokaloryczne śniadanie? Te przepisy skutecznie przyspieszą twój metabolizm

Więcej o: