Fryzjer - sennik. Co oznacza sen z fryzjerem w roli głównej?

Fryzjer pomaga nam zmienić nasz wygląd, ale czy w marzeniach sennych taka osoba również jest nam pomocna, czy raczej jej pojawienie się w snach zwiastuje negatywne wydarzenia? Tego wszystkiego dowiecie się z naszego artykułu.

Sen o fryzjerze ma oczywiście swoją ogólną interpretację. Trzeba jednak pamiętać o tym, że w zależności od tego, w jakiej roli występuje on w naszym marzeniu sennym, można jej nadać odmienne znaczenie. Sen o fryzjerze może być odniesieniem do już podjętych przez nas decyzji lub takich, które właśnie podejmujemy. Co mówi sennik?

Zobacz wideo Zosia Zborowska zmieniła fryzurę. Nie jest już blondynką

Sen o fryzjerze - ogólna interpretacja

Pojawienie się takiej osoby w naszych snach może oznaczać ostrzeżenie przez nieprzychylnymi nam osobami, które znajdują się w naszym otoczeniu. Warto zatem, po pojawieniu się tego rodzaju snu, rozejrzeć się dookoła i z większą uwagą przyjrzeć się zwłaszcza tym relacjom, w których czujemy, że ktoś przygląda się nam lub naszej pracy. Wizyta u fryzjera jednak, to także informacja o nas samych - być może w ostatnim czasie byliśmy nazbyt egoistyczni lub nie traktowaliśmy kogoś z należytym szacunkiem, a kto na nasze uznanie zasłużył. 

Sennik - wizyta u fryzjera 

Wizyta u fryzjera - w realnym świecie - bezsprzecznie jest naszą decyzją. Okazuje się, że nie inaczej jest również z interpretacją tego wydarzenia w naszych snach. Kiedy śnimy o wizycie u fryzjera, bardzo często oznacza to swoiste ostrzeżenie przed decyzją podjętą w zbyt pochopny sposób. Może warto w takiej sytuacji zastanowić się przez chwilę, jakiego rodzaju decyzje podejmowaliśmy ostatnio i przeanalizować, czy nie można by jeszcze spróbować wpłynąć na ich konsekwencję - okazuje się bowiem, że czasami jesteśmy w stanie skorygować nasze działania.

Sennik - być u fryzjera

Zastanawiając się nad sensem snu związanego z byciem u fryzjera, trzeba wziąć pod uwagę zarówno kwestię tego, kto wciela się w rolę fryzjera oraz to, co się dzieje z naszymi włosami podczas tego rodzaju sennej mary. W zależności bowiem od kontekstu, znaczenie snu związanego z wizytą u fryzjera może mieć nieco odmienne znaczenie. I tak:

  • kiedy osoba śniąca wciela się w rolę fryzjera, najczęściej jest to ostrzeżenie przed niewłaściwym zachowaniem lub działaniem ze strony osoby śniącej. Warto zatem zwrócić uwagę na swoje emocje i te cechy naszego charakteru, które mogą przyczyniać się do sprawienia komuś przykrości lub oceny kogoś z otoczenia. Występowanie w roli fryzjera może także oznaczać kłótnię, której zapalnikiem możemy być my sami;
  • wizyta w salonie fryzjerskim może również zwiastować sukces osobie, która ma tego rodzaju sen. Warto jednak pamiętać o tym, że nie zawsze musi to oznaczać sukces materialny. Czasami będzie oznaczał zmianę mentalną, która może stać się zaczątkiem procesu samoakceptacji czy wzrostu poczucia własnej wartości;
  • salon fryzjerki może także oznaczać ostrzeżenie przed osobami, które uważamy za swoich przyjaciół. Warto w takiej sytuacji nieco ostrożniej podchodzić do nowych znajomości i z większym dystansem dzielić się swoimi dokonaniami życiowymi. Nie każdy bowiem potrafi cieszyć się naszym szczęściem.

Sen o obcięciu włosów

Włosy pojawiające się we śnie - w ogólnym znaczeniu - związane są z życiem człowieka. Każdorazowa zmiana ich długości będzie zatem oznaczała również zmianę, jaka w najbliższym czasie zajdzie w naszym życiu. Sen o obcięciu włosów jest często interpretowany jako uwolnienie się od przeszłości - tego rodzaju zmianę jednak musi poprzedzić chęć dokonania się jej. Zmiana długości włosów zatem to niejednokrotnie sygnał do tego, aby rozprawić się ze sprawami, które nie zostały zakończone w naszym życiu. Jeśli zatem pojawia się sen o obcięciu włosów, może warto skupić się na teraźniejszości i pozamykać drzwi do spraw, które już za nami - tym bardziej, że nie mamy już na nie wpływu, chyba że w kontekście wyciągnięcia wniosków.

Sen - fryzjer farbuje lub myje włosy. Co to oznacza?

Sen związany z wizytą u fryzjera, który obcina włosy zwiastuje najczęściej pozytywne zmiany, mające się dokonać w naszym życiu. Być może po dłuższym czasie zyskamy spokój i harmonię, uporamy się z dręczącą nas przeszłości. Obcinanie włosów to nie jedyny motyw, który występuje w snach związanych z fryzjerem, jeśli zatem:

  • fryzjer farbuje nasze włosy lub je układa - to bardzo dobry omen. Może on oznaczać zarówno sukces materialny, jak również osobisty. Sennik podaje, w takiej sytuacji interpretację wskazującą na okres szczęścia, radości i harmonii życiowej;
  • golenie lub mydlenie włosów przez fryzjera - wskazuje na potrzebę bycia ostrożnym i nieco bardziej zapobiegliwym w życiu - szczególnie w sprawach finansowych.

Sennik - obcinać włosy u fryzjera, czyli różne znaczenie snów związanych z obcinaniem włosów

Mimo, iż obcinanie włosów u fryzjera ma związek z nagłymi zmianami, jakie w najbliższym czasie zajdą w naszym życiu prywatnym lub zawodowym, ich kontekst można odczytywać również szarzej, w zależności od innych okoliczności, i tak:

  1. Obcinanie włosów przez kogoś zupełnie obcego można interpretować jako ostrzeżenie przed oszustwem.
  2. Samodzielne obcięcie włosów we śnie to znak, wskazujący na wewnętrzna potrzebę zmiany obecnej sytuacji życiowej osoby śniącej.
  3. Obcięte włosy w zupie zwiastują najczęściej kłótnię rodzinną.
  4. Obcięcie włosów we śnie na bardzo krótko może wskazywać na strach przed utratą, np. stanowiska, szacunku czy prestiżu.
  5. Obcięte włosy spadające na brzuch zwykle zwiastują powrót do zdrowia.
Więcej o: