Jak spędzić Dzień Kobiet w domu? Wciągające filmy o kobietach na Netflix, które warto obejrzeć

Większość z nas w tym roku spędzi Dzień Kobiet w domowym zaciszu. Jak możemy urozmaicić sobie ten czas? Pomysłów jest naprawdę wiele. Oto kilka wciągających filmów o kobietach, które warto obejrzeć tego dnia.

Dzień Kobiet to święto obchodzone od ponad 100 lat. Jego początków upatrywać można w wydarzeniach związanych z walką o emancypację kobiet. W dzisiejszych czasach cieszy się ogromną popularnością w naszym kraju. Nie masz pomysłu, jak spędzić ten dzień? Oto cztery filmowe propozycje dostępne na platformie Netflix

"Cząstki kobiety"

"Cząstki kobiety" to produkcja, która zdobyła uznanie zarówno widzów, jak i krytyków filmowych. Jeśli jeszcze jej nie widzieliście, czas to nadrobić. W licznych recenzjach doceniona została zwłaszcza kapitalna rola Vanessy Kirby, znanej widzom głównie ze swojej roli w serialu "The Crown".

- Zdecydowanie jest to film Kirby, ta świetna aktorka teatralna gra tutaj najbardziej imponującą kreację w swojej karierze filmowej - nie tylko przez wzgląd na jej niesamowite zaangażowanie w scenie porodu, ale też sposób, w jaki radzi sobie z niepewnością swojej bohaterki przez całą resztę filmu - napisał w swojej recenzji Peter Debruge z "Variety". 

Zobacz wideo Filmy, które oglądamy, chociaż się tego wstydzimy

"Więcej niż myślisz"

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć także czegoś dla wielbicieli komedii romantycznych. "Więcej niż myślisz" to świetna propozycja dla fanów tego gatunku. Nieśmiała Ellie, która jest szkolną prymuską, pomaga przyjacielowi w zdobyciu serca pewnej dziewczynie. Sprawa jednak nieco się komplikuje, gdy Ellie zakochuje się w tej samej osobie.

"Sentinelle" 

Mamy także coś dla miłośników filmów akcji. "Sentinelle" to jedna z nowości na platformie Netflix, która cieszy się ogromną popularnością. Film przedstawia historię wyszkolonej francuskiej żołnierki, która wraca do domu po traumatycznej misji. Na miejscu okazuje się, że grupa mężczyzn skrzywdziła jej siostrę. By się na nich zemścić, kobieta wykorzystuje swoje umiejętności. 

"Okresowa rewolucja"

Na koniec zestawienia propozycja dla osób, które mają ochotę obejrzeć ciekawy dokument. Naszym zdaniem jedną z najlepszych propozycji na platformie Netflix jest "Okresowa rewolucja". Film ten w 2019 roku został nagrodzony Oscarem w kategorii dokument krótkometrażowy. "Okresowa rewolucja" opowiada o kobietach z Indii działających na rzecz zmiany tradycyjnych niehigienicznych praktyk związanych z miesiączką w ich kraju. 

 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: