MacKenzie Scott - miliarderka, była żona Jeffa Bezosa, właściciela Amazona - ponownie wyszła za mąż

MacKenzie Scott - jedna z najbogatszych kobiet na świecie - kolejny raz stanęła na ślubnym kobiercu. Jej wybranek zapowiedział, że będzie wspierał żonę w działaniach charytatywnych

MacKenzie Scott według magazynu Forbes znajduje się na trzecim miejscu w rankingu najbogatszych kobiet świata. Pierwszym mężem miliarderki był Jeff Bezos, właściciel i ustępujący prezes Amazona. MacKenzie Scott o ponownym ślubie poinformowała na stronie internetowej swojej organizacji filantropijnej "The Giving Pledge", która zachęca najbogatszych ludzi świata do angażowania się w pomoc charytatywną. 

MacKenzie Scott wyszła za mąż za nauczyciela

Wybrankiem miliarderki jest nauczyciel przedmiotów ścisłych Dan Jewett, który poinformował o ślubie w liście opublikowanym na stronie organizacji "The Giving Pledge". Dan Jewett zadeklarował, że będzie wspierać żonę w działaniach charytatywnych: 

Szczęśliwym zbiegiem okoliczności jestem żonaty z jedną z najbardziej hojnych i życzliwych osób, jakie znam - i dołączam do niej w staraniach, aby przekazywać ogromne środki na rzecz potrzebujących - napisał Jewett.
 

Fortuna w rękach MacKenzie Scott. Majątek rośnie dzięki udziałom w Amazonie

MacKenzie Scott po rozwodzie z Jeffem Bezosem - najbogatszym człowiekiem świata - otrzymała 25 proc udziałów byłego męża w firmie Amazon - największym sklepie internetowym na świecie. Przełożyło się to na 4 proc. akcji firmy, dzięki czemu jej majątek wciąż rośnie. Pandemia koronawirusa i wynikający z niej globalny lockdown sprawił, że ludzie zaczęli kupować w internecie na potęgę, a wartość Amazona szybko wzrosła. 

 

W chwili rozwodu akcje, które otrzymała MacKenzie Scott były warte 35 mld dolarów, teraz majątek jednej z najbogatszych kobiet na świecie wyceniany jest na 53 mld dolarów. 

MacKenzie Scott znana jest jednak z tego, że lubi dzielić się swoimi pieniędzmi z organizacjami charytatywnymi. Pod koniec 2020 roku przekazała na szczytne cele ponad 4,2 mld dolarów.

Więcej o: