Jak skutecznie schudnąć w tydzień? Dzięki tym wskazówkom zrobisz to zdrowo i bezpiecznie

Czy szybkie chudnięcie może być zdrowe? I tak i nie. Wszystko zależy od tego, jak się za to zabierzemy. Dzięki tym metodom schudniesz w mgnieniu oka, a twoje zdrowie będzie bezpieczne. Od czego zacząć?

Czasami do decyzji o szybkim schudnięciu popycha nas wiele spraw. Ślub, ważna impreza, albo po prostu troska o dobre samopoczucie – chociaż pamiętajcie, że trzeba kochać siebie w każdym wydaniu. Internet pęka od „dobrych” porad dotyczących tego, jak w krótkim czasie pozbyć się kilku kilogramów. Czy wszystkie są bezpieczne? Na pewno nie. Dzięki tym metodom nie będziemy musiały martwić się o swoje zdrowie. Jak chudnąć w zdrowy sposób? Sprawdźcie same.

Zobacz wideo Aplikacja Fitatu - pomoże w odchudzaniu i dbaniu o zdrowie

Jak skutecznie schudnąć w jeden tydzień?

Przede wszystkim musimy zdać sobie sprawę z tego, że jeden kilogram to aż 7 tysięcy kalorii. Jeśli więc zależy nam na jednym kilogramie, musimy zapewnić sobie w ciągu tygodnia siedmiotysięczny deficyt kaloryczny. Wyobraźcie więc sobie, jak absurdalne musi być założenie, że jesteśmy w stanie schudnąć w jeden tydzień aż 10 kg. Zakładając, że dziennie spożywamy ok. dwóch tysięcy kalorii, a chcemy zrzucić aż dziesięć kilo, musiałybyśmy nie jeść zupełnie nic. Wygłodzony organizm? To na pewno nie jest dobra recepta na szczęście. Dopiero kiedy już pozbędziemy się irracjonalnych zamiarów, możemy zacząć zastanawiać się nad dalszymi krokami. Teoretycznie i w zależności od naszej wagi, zakłada się, że maksimum utraconych kilogramów w ciągu tygodnia to 2,5 kg. Jednak nie tracimy tutaj jedynie tłuszczu. Razem z nim spalają się także mięśnie. Najrozsądniej więc będzie postawić sobie za cel 1 kg tygodniowo.

Aby efektywnie schudnąć musimy skupić się na zdrowym odżywianiu i aktywnym trybie życia. Nie jest powiedziane, że aby tracić kilogramy niezbędna jest konkretna dieta. Wystarczy że zadbasz o odpowiednią ilość kalorii w posiłku i dostarczysz sobie samych najzdrowszych składników. Duża ilość warzyw i owoców, woda, regularny sen i aktywność fizyczna to nasi najwięksi sprzymierzeńcy.

Jak pozbyć się w tydzień jednego kilograma? Nasze wskazówki

Zacznijmy od podstaw. Zapewne spotkaliście się ze stwierdzeniem, że odpowiednia ilość wody może okazać się zbawieniem podczas odchudzania. Pamiętajcie zatem o tym, żeby dostarczyć do swojego organizmu przynajmniej dwa litry płynów każdego dnia. Staraj się także zapewnić sobie posiłkową regularność – jedz mniej, ale częściej o stałych porach i nie objadaj się na noc. Ostatni posiłek powinnaś zjeść ok 3 h przed snem.

Ogranicz przetworzone produkty, kolorowe napoje gazowane, alkohol i słodycze – wszystko z głową. Nie musisz od razu rezygnować z dnia na dzień ze wszystkich przyjemności. Ogranicz je, ale nie pozwól sobie na obsesyjne ucieczki. Pij za to dużo zielonej herbaty, która wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej i dodaj do swojej codzienności ulubioną aktywność fizyczną. To nie muszą być godziny spędzane na ćwiczeniach na siłowni. Wystarczy, że zaczniesz spacerować, biegać, albo tańczyć – znajdź coś dla siebie, pokochaj to i praktykuj.

Więcej o: