Dzień Mężczyzn 2021. Kiedy go obchodzimy i jak się do niego przygotować?

10 marca - już dziś obchodzimy święto Dnia Mężczyzny. To dobry czas na złożenie pięknych życzeń naszym ukochanym panom. Jak obchodzić ten dzień i co kupić w prezencie? Podpowiadamy.

Zaledwie dwa dni temu zatapiałyśmy się w zapachu pięknych kwiatów, które dostałyśmy na Dzień Kobiet . Teraz mamy okazję się odwdzięczyć. Już dziś, 10 marca, obchodzimy Dzień Mężczyzny. To doskonały czas na to, żeby podziękować naszym ukochanym panom za to, że po prostu są. Jak obchodzić to święto i czy to przypadek, że łączy się z kościelnym świętem męczenników?

Dzień Mężczyzn – skąd wzięło się święto panów?

Tak naprawdę Dzień Mężczyzny jest w miarę świeżym świętem. Po raz pierwszy obchodzono je w 1999r. w Trynidadzie i Tobago. W związku z rosnącymi wymaganiami zapewniającymi równouprawnienie, organizacja ONZ szybko przejęła tę tradycję jako alternatywę dla Dnia Kobiet, który obchodzimy dwa dni wcześniej.

Co ciekawe, Dzień Mężczyzn jest równoległym dniem do Święta Męczenników z Sebasty, obchodzonego przez Kościół Katolicki. Przypadek?

I choć Dzień Kobiet z pewnością cieszy się nieco większym rozgłosem, mężczyźni w naszym kraju nie mogą narzekać na brak celebrowania ich „bycia”. Oprócz 10 marca, obchodzony jest także Dzień Chłopaka 30 września oraz Światowy Dzień Mężczyzny 19 listopada. Panowie, jak my was kochamy.

Jak obchodzić Dzień Mężczyzny i na jaki prezent najlepiej jest postawić?

Jak to mówią, przez żołądek do serca. Zawsze najlepszym pomysłem będzie zorganizowanie wspólnego posiłku. Przygotuj śniadanie do łóżka lub romantyczną kolację, a twój mężczyzna z pewnością będzie zachwycony. Co prawda, w dobie pandemii nasze możliwości na celebrowanie tego dnia są nieco ograniczone z racji zamknięcia kin czy restauracji, ale głowa do góry. Może sama coś przygotujesz? Jeśli to nie wchodzi w grę, zawsze możesz zamówić jedzenie na wynos i udawać, że to ty je przygotowałaś – trzeba sobie radzić.

Męski portfel to dobry pomysł na prezent dla mężczyzny. Tutaj znajdziesz duży wybór

Tego dnia pozwól swojemu facetowi na to, by sam wybrał, jak chciałby go spędzić. Możecie zorganizować sobie seans filmowy, albo wybrać się na wspólny spacer. Do wyboru, do koloru – dzisiaj niczego mu nie narzucaj.

Na jaki prezent się zdecydować?

Oczywiście nie możemy zapomnieć o małym prezenciku. To nie musi być nic wielkiego. Możemy zdecydować się na nową koszulę, czy perfumy – klasycznie. Jeśli jednak nie chcecie iść po najmniejszej linii oporu, zawsze pozostają nam inne rozwiązania. Książka, gra, puzzle, kolorowe skarpetki, gadżet do samochodu – możliwości jest wiele. Zastanów się, co chciałby sobie kupić twój facet, ale do tej pory tego nie zrobił i zaskocz go.

Więcej o: