Retrogradacje planet na marzec 2021 - zaskakujące zjawiska w tym miesiącu

W trakcie retrogradacji planet nie można nic planować. To zjawisko potrafi poprzestawiać wszelkie plany i wprowadzić wiele komplikacji do życia. Co przyniesie początek wiosny? Astrologowie przedstawiają ciekawą wizję.

Retrogradacja planet wywołuje zamieszanie oraz niepokój wśród ludzi. Jeżeli chcemy coś zaplanować, należy najpierw upewnić się, które planety przechodzą cykl. Warto zapoznać się z samym terminem retrogradacji, który może nam wiele ułatwić. 

Zobacz wideo Kalendarium astronomiczne na 2021 rok. Jakie zjawiska będziemy obserwować?

Retrogradacja planet - czym jest?

Zjawisko, podczas którego planeta zwalnia i zaczyna poruszać się w tył, nazywamy retrogradacją. Tak to wygląda z perspektywy życia na Ziemi. Nie cofa się dosłownie, ale zaczyna funkcjonować w odmienny sposób. Jej energia może zostać skierowana do wewnątrz. Nie każda retrogradacja jest dla nas odczuwalna. Zmiany nie zaznamy przy poruszaniu się planet takich jak: Saturn, Jowisz, Pluton i Uran. Pozostawiają ślad po sobie po upływie dłuższego czasu. W przypadku planet wewnętrznych, do których należą Merkury, Wenus oraz Mars istnieje szansa, że odczujemy tę zmianę. Ich zmiana położenia wpływa na nasze życie osobiste. W momencie, gdy Merkury cofa się, podejmujemy złe decyzje. Możemy podpisać niekorzystny kontrakt, mówić prosto z mostu oraz napotkać opóźnienia na swej drodze. Pod wpływem retrogradacji Wenus odnawiamy relację z dawną miłością. 

Jakie zjawiska będą miały miejsce w marcu 2021?

Dobra wiadomość dla wszystkich poruszonych tym zjawiskiem - w marcu 2021 planety nie odbędą ruchu wstecznego. To rzadkość, dzięki której można odetchnąć z ulgą. Na wszelki wypadek warto jednak przełożyć istotne dla nas kwestie na przyszłe tygodnie i nie śpieszyć się z realizacją zadań. Dla wybranych znaków zodiaku, marzec może okazać się szczęśliwym miesiącem. Na początku miesiąca, Mars jako planeta odwagi, umocni osoby spod znaku Bliźniąt. Pomoże przy rozpoczęciu nowych projektów. Skup się na komunikacji, która przybliży Cię do osiągnięcia sukcesu. Pamiętajmy, aby realizować je od początku do końca. Słońce i Neptun z kolei, złączą siły i pomogą Rybom. 10 marca obudzą potrzebę wyrażania siebie w sposób artystyczny. W tym okresie warto oddać sztuce, muzyce i filmowi. Nie ograniczajmy się do jednego źródła inspiracji. Pozytywne wibracje mogą przyciągnąć wspaniałych ludzi. Pamiętajmy przy tym o codziennych sprawach. 

20 marzec to dzień korzystny dla Barana. Otrzyma on bowiem siłę i motywację, pomocne w walce o wyższe cele. Pojawiające się porażki stanowić będą próbę wytrzymałości. Należy się od nich odbić. Zawsze warto spróbować ponownie. Dzień później połączone mocy Marsa i Saturna utworzą tarczę wytrzymałości dla osób spod tego znaku zodiaku. Warto rozpocząć współpracę z nowymi ludźmi, którzy pomogą rozwinąć nowe pomysły. 

Więcej o: