Poważna wpadka w TVP. O tym uczą się już dzieci w podstawówkach

Izabella Krzan zaliczyła poważną wpadkę w jednym z niedawnych programów "Pytanie na śniadanie". Prezenterka stwierdziła, że niektóre pingwiny są w stanie pływać w wodzie o temperaturze nawet -60 stopni Celsjusza.

Izabella Krzan dołączyła niedawno (mniej więcej w połowie lutego) do ekipy prowadzącej w TVP "Pytanie na śniadanie". Była Miss Polonia z 2016 roku zastąpiła u boku Tomasza Kammela Małgorzatę Rogalską, która nagle odeszła z pracy. Nowa prezenterka zaliczyła ostatnio w programie na żywo poważną wpadkę. Co się stało? 

Zobacz wideo

Wpadka w programie "Pytanie na śniadanie". Izabella Krzan zaliczyła poważną wtopę

W jednym z ostatnich wydań porannego programu "Pytanie na śniadanie" pojawił się temat pingwinów cesarskich. Izabella Krzan stwierdziła, że ptaki te są w stanie pływać w wodzie o temperaturze nawet -60 stopni Celsjusza. Nikt z obecnych gości i współprowadzących nie zwrócił prezenterce uwagi, że jej wypowiedź jest błędna. Już dzieci w szkołach podstawowych uczą się bowiem, że woda zamarza w temperaturze 0 stopni Celsjusza, a poniżej jej zamienia się w ciało stałe, czyli lód.

Pingwiny są nurkami i świetnie pływają.

- stwierdziła w programie na żywo Izabella Krzan.

Tak, na przykład pingwiny przylądkowe potrafią zanurkować 130 metrów i złowić rybki, jakich żadne inne ptaki nie są w stanie złowić z wody. Są w stanie przetrwać pod wodą 2,5 minuty.

- dodała.

130 metrów?!

- nie krył zdziwienia Tomasz Kammel.

A temperatura wody? Czasami nawet do -60.

- dodała Izabella Krzan, zaliczając przy tym dużą wpadkę.

Więcej o: