Co zrobić, by okna były czyste na dłużej i pozostały bez smug? Świetny trik naszych babć

Nie da się ukryć, że mycie okien to jedno z tych zajęć w domu, za którym raczej nie przepadamy. Jest jednak pewien trik, dzięki któremu nie tylko umyjesz okna bez pozostawiania smug, lecz sprawisz, że brud będzie osadzał się wolniej. To sposób, który z pewnością doskonale znają nasze babcie.

Mycie okien wydaje się z pozoru banalnie prostym zadaniem, jednak nic tak nie wyprowadza z równowagi, jak cały czyszczenia szyb, po którym w oczy rzucają ci się smugi i zacieki. Zazwyczaj, mycie okien traktujemy jak zło konieczne, które kojarzy nam się zwykle z przedświątecznymi porządkami. Aby ułatwić ci to zadanie, przypominamy świetny trik, dzięki któremu unikniesz smug i utrzymasz okna w czystości na dłużej.

Jak myć okna, by były bez smug i pozostały czyste na dłużej? Trik naszych babć, który musisz znać

Sposób na okna bez smug, które dłużej utrzymają się w czystości jest prostszy, niż mogłoby się wydawać. Trik polega na tym, by do płynu, który używamy no mycia szyb, dodać kilka kropel gliceryny. Ten dodatek sprawia, że na szybach powstaje niewidzialna powłoka, która zapobiegnie powstawaniu smug i zabezpieczy je przez szybkim osadzaniem się kurzu czy powstawaniu zacieków po deszczu. Glicerynę można kupić w każdej aptece, za około 2-3 zł.

Wykorzystaj do mycia okien czarną herbatę

Innym sposobem na skuteczne i bezproblemowe mycie okien jest użycie do tego czarnej herbaty. To tania i naturalna metoda, która ma wielu zwolenników. Jak zrobić płyn z czarnej herbaty? Wystarczy przygotować kilka torebek czarnej herbaty, pół litra wody, papierowy ręcznik oraz butelkę z atomizerem. Co dalej? Zagotuj wodę i zalej nią herbatę, pamiętając o tym, że napar ma być naprawdę mocny. Pozostaw płyn na jakiś czas, by mógł ostygnąć. Wlej płyn do butelki z atomizerem i używaj do mycia szyb, wycierając ręcznikiem papierowym lub ścierką. Aby wzmocnić efekt działania herbaty, możesz dodać do przygotowanego naparu kilka kropel wcześniej wspomnianej gliceryny - perfekcyjnie czyste okna bez smug i zacieków gwarantowane. 

Zobacz wideo 3 domowe sposoby na to, by twoje okna zawsze lśniły czystością
Więcej o: