Małe tatuaże damskie. Delikatna ozdoba, która podkreśli twoją kobiecość

Delikatny tatuaż to ciekawy pomysł na subtelną ozdobę kobiecego ciała. Teraz szczególnie modne są tzw. tiny tattoos, czyli małe tatuaże, które ozdabiają niezbyt widoczne zakątki kobiecego ciała. Nie rzucają się w oczy, ale wyglądają wyjątkowo pięknie. Sprawdź najciekawsze pomysły na małe tatuaże damskie.

Delikatny tatuaż to doskonały sposób na wyrażenie swojego "ja". Tatuaż często nawiązuje do światopoglądu lub jest związany z osobistymi przeżyciami, ale delikatny tatuaż damski to również dodatkowa ozdoba. Wiele kobiet waha się, czy zrobić sobie tatuaż. Warto dobrze przemyśleć tę decyzję, bo usuwanie tatuażu jest bardzo bolesne, a do tego kosztowne. Możesz na początek zdecydować się na tiny tattoo, czyli mały, nierzucający się w oczy tatuaż. 

Tiny tattoos - kobiecy tatuaż w wersji mini

Delikatne małe tatuaże są romantyczne i nie kojarzą się z wulgarnością. Przekonają nawet największych przeciwników tatuowania ciała.  Szczególnym powodzeniem cieszą się ostatnio tatuaże wykonane jedną kreską, niektóre wyglądają jak prawdziwe dzieła sztuki. Jaki motyw wybrać? Zobacz kilka propozycji. 

Małe tatuaże damskie - symbolika

Niewiele osób robi sobie tatuaż ot tak. Najczęściej jest to przemyślana decyzja i tatuaż ma dla posiadaczki jakieś znaczenie. 

Ważka jest symbolem połączenia z naturą oraz rozwoju duchowego. Oznacza także uważność - życie w danej chwili, uważną obecność.

Ptasie pióro może mieć wiele różnych znaczeń. Pojedyncze pióro nieokreślonego gatunku ptaka symbolizuje ulotność, duchowość, a także gotowość do startu i lotu w nieznane. To również symbol delikatności.

 

Skrzydła anioła także mają wiele znaczeń. To symbol anioła stróża, który strzeże posiadaczkę tatuażu przed złem. Mogą także oznaczać niewinność lub jej utratę. 

 

Łapacz snów jest ostatnio jednym z najmodniejszych tatuaży. Według Indian łapacz snów zatrzymuje złe moce, przynosi dobre sny i gwarantuje szczęście w życiu.

 

Tatuaż z sercem to bardzo osobisty motyw. Najczęściej symbolizuje miłość do kogoś, ale może być też interpretowany w szerszej perspektywie, jako miłość do ludzi i świata. 

 

Popularnym motywem jest także koliber, który symbolizuje bliskość z naturą. Jest także symbolem miłości i wierności, jak również ulotności życia.

Korona najczęściej mówi o dążeniu do rozwoju osobistego. Ten symbol władzy królewskiej najczęściej oznacza też zwycięstwo i chwałę.

 
Więcej o: