Jak udekorować salę weselną? Dzięki tym poradom stworzysz eleganckie wnętrze z efektem "wow"

Organizacja wesela to nie lada wyzwanie. Jak zaplanować wszystko tak, by wszystko wyszło idealnie? Dekoracja sali to z pewnością jedna z największych rozterek młodych par. Jak zadbać o jej wystrój? I co zrobić, by wszystko wyszło idealnie? Podpowiadamy.

Ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu każdej pary, która się na niego zdecyduje. Chcemy, żeby wszystko było idealne i nie wyobrażamy sobie pozwolić na jakąkolwiek porażkę. Kwestia udekorowania sali to jedno z najcięższych zadań. I choć do pomocy mamy masę specjalistów, ciągle musimy mieć na wszystko oko. Od czego zacząć i co warto przemyśleć w kwestii dodatków, motywów, stylizacji?

Zobacz wideo Co z sezonem weselnym? "Decyzje, co do luzowania obostrzeń, będą odważniejsze"

Dekorowanie sali weselnej – od czego zacząć?

Pierwsze pytanie, jakie powinniśmy sobie zadać dotyczy tego, czy chcemy sami zająć się dekorowaniem sali weselnej, czy wolimy oddać to w ręce specjalistów. Ta druga opcja jest dużo wygodniejsza – ale droższa, jest też dużo bardziej pewna – ale musimy mieć na nią oko. Zwykle pary młode decydują się jednak na wynajęcie dekoratorki. Gdy już znajdziecie osobę, której chcecie powierzyć to zadanie, przychodzi czas na ustalenie motywu przewodniego wesela i kolorystki, w której ma być ono utrzymane. Nie wystarczy powiedzieć: „chcemy żeby było ładnie”. Często ustalanie szczegółów zajmuje wiele godzin, a nawet dni. Jak mówi specjalistka, Natalia Zielińska:

Myśląc o stworzeniu ślubnej aranżacji, na pewno musimy zacząć od założeń dotyczących charakterystyki uroczystości, czyli stylistyki ślubu, która pasuje do osobowości Młodej Pary i ich preferencji estetycznych. Motywy przewodnie mogą być oparte na kolorach, porach roku, stylach (boho, vintage, glam, rustic, modern itp.) lub lokalizacjach (las, morze, ogród itp.). Wiemy, że czasem trudno jest wyrazić swoją wymarzoną wizję ślubu lub wybrać tylko jeden styl, ale takie podejście do tematu, daje nam możliwość stworzenia bardzo autentycznej realizacji.

Jak dobrać odpowiednie dodatki i co powinno się znaleźć na sali weselnej?

Jeśli motyw został już ostatecznie ustalony, przychodzi czas na zastanowienie się nad tym, jakie dekoracje do niego wybrać. Musimy mieć na uwadze stoły dla gości oraz najważniejszy stół – prezydialny. Nie może zabraknąć kompozytów kwiatowych, świec, podziękowań dla gości, papeterii. Wszystkie te elementy składają się na jedną wielką całość, a brak któregoś z nich może być niestety widoczny. Wyobrażacie sobie wesele bez kwiatków? Pewnie jest to możliwe, ale na pewno wyjątkowo rzadkie.

Zobacz też piękne sukienki na wesele w niskich cenach!

 

Oczywiście im większy mamy budżet, tym więcej różnych możliwości. Podwieszane kompozycje, canndy bar, fotobudka czy prossecco bar, kolorowe jarmarki - do wyboru, do koloru.

 

O czym pamiętać podczas dekorowania Sali weselnej?

Przede wszystkim złota zasada – mniej znaczy więcej. Przesyt często tworzy efekt kiczowatości. Jeśli więc decydujemy się na bogatą zastawę, zrezygnujmy  z pstrokatych kolorów czy obrusów w złote esy floresy. Lepiej jest postawić na delikatną biel kwiatów lub klimatyczne świece. Nie należy przesadzać z dekoracjami stawianymi na stołach. Wasi goście będą na nich głównie jeść – co im ze stołów, jeśli nie znajdzie się na nich miejsca na potrawy?

 

Ważnym elementem każdego wesela jest także oświetlenie. Dzięki niemu wprowadzimy klimatyczny nastrój i doprawimy salę pełnymi klasy cieniami. Świece są o tyle ważne, że nie może być ich ani za dużo, ani za mało, a każda musi być ładnie wyeksponowana i spójna z całością sali. W kwestii kwiatów należy natomiast pamiętać, by nie stawiać kompozycji w masywnych filarach. Najlepiej postawić na te wazony, w których noga jest cienka i przezroczysta – dzięki temu nasi goście będą mieli możliwość swobodnej komunikacji.

Więcej o: