Japońska kuracja wodna ma zapewnić szczupłą sylwetkę i niwelować zaparcia. Czy jest bezpieczna?

Picie dużej ilości wody to podstawowy punkt efektywnego odchudzania. Zastanawialiście się może kiedyś dlaczego Japończycy cieszą się tak świetnymi sylwetkami? Japońska kuracja wodna z dnia na dzień zyskuje na popularności. Na czym polega i jakie daje efekty?

Odpowiednie nawodnienie organizmu to klucz do dobrego samopoczucia. Japońska kuracja wodna wspomaga funkcjonowanie naszego organizmu i skutecznie zwalcza różne schorzenia. Wiele słyszy się na temat tego, że dwa litry wody to podstawowy próg codziennego nawodnienia – to nie tylko puste słowa. Japończycy traktują tę radę jako przykazanie, które pozwala im na długie, zdrowe życie i szczupłą sylwetkę.

Zobacz wideo Popularny w dietach odchudzających seler ma też działanie... odmładzające!

Japońska kuracja wodna – czy picie wody może uratować nasz organizm?

Podstawą kuracji jest picie od 4 do 6 szklanek wody każdego dnia przed śniadaniem i wstrzymanie się od śniadania przez następne 45 minut. Ma to nam zapewnić oczyszczenie układu trawiennego i podkręcenie metabolizmu.  Zakłada się także, że po każdym posiłku należy odczekać dwie godziny przed przyjęciem jakichkolwiek płynów. Dieta powinna być lekkostrawna i zdrowa, wolna od wysoko przetworzonych produktów i kolorowych napojów.

Zdrowe śniadanie Proste przepisy na szybkie i zdrowe śniadanie. Jak je skomponować?

Jakie efekty zapewnia stosowanie kuracji wodnej?

Taki tryb życia ma zapewnić nam szczupłą sylwetkę, niwelować zaparcia, obniżyć ciśnienie krwi i wspomagać leczenie cukrzycy oraz nowotworów. Łagodzi także stres i dodaje pokłady energii na cały dzień. Nie istnieją jednak naukowe dowody, które potwierdzałyby to działanie. Jedna z dietetyczek, Anna Reguła, z premedytacją wyśmiała wierzycieli cudownego działania wody:

Bądź mądrzejszy i po prostu pamiętaj o spożyciu wody o dowolnej porze dnia i nocy. Kobiety minimum 2 litry dziennie, panowie 2,5. Woda to życie, ale nie potrzebujesz azjatyckiego pyłu w postaci zasad japońskiej diety wodnej, żeby czerpać z niej korzyści

Jak schudnąć w miesiąc? Na pewno z głową - postaw na wartościową dietę i konsekwetne ćwiczenia Jak schudnąć w miesiąc? Jak zrzucać kilogramy szybko i z głową? Garść porad

Picie zbyt dużej ilości wody, co ciekawe, może powodować zatrucia wodne – bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia. Zbyt duża ilość elektrolitów może prowadzić do niedoboru sodu w naszym organizmie, a to powoduje problemy z oddychaniem, obrzęk mózgu a nawet śmierć.

Więcej o: