Eurowizja 2021. Elżbieta Zapendowska ostro ocenia Rafała Brzozowskiego. "Nie mamy najmniejszych szans"

Eurowizja to wielkie wydarzenie dla wszystkich Europejczyków, którzy uwielbiają zatapiać się w muzycznych talentach najlepszych wokalistów naszego kontynentu. Od 1965 roku przyciąga przed telewizory miliony widzów. W tym roku reprezentantem Polski ma być Rafał Brzozowski. Co na to eksperci? Elżbieta Zapendowska ostro ocenia jego umiejętności.

Eurowizja od dekad cieszy się ogromną popularnością wśród widzów na całym świecie. Wielu miłośników z niecierpliwością śledzi nowe informacje na temat kolejnych edycji. Większość krajów przedstawiło swoich reprezentantów już w grudniu ubiegłego roku. Polska czekała z decyzją do ostatniej chwili. Czy Rafał Brzozowski był dobrym wyborem? Głos na ten temat postanowiła zabrać znana trenerka wokalna, Elżbieta Zapendowska.

Zobacz wideo Polska na Eurowizji. Przypominamy najciekawsze występy [Popkultura Extra]

Eurowizja 2021. Elżbieta Zapendowska ostro ocenia wokalne umiejętności Rafała Brzozowskiego

Elżbieta Zapendowska to jedna z najpopularniejszych polskich trenerek wokalnych. Z jej pomocy korzystała m.in. Edyta Górniak, która w 1994 roku także mierzyła się z wyzwaniem Eurowizji. Największą popularność przyniosła jej rola jurorki w programach „Idol”, „Jak oni śpiewają?” oraz „Must be the music. Tylko muzyka”. Podczas wywiadu z „Fakt” ostro skomentowała wybór Rafała Brzozowskiego na reprezentanta Polski podczas Eurowizji 2021:

Nie mamy najmniejszych szans, żeby wejść do finału. Muzyka, którą reprezentuje Rafał Brzozowski, to po prostu nie jest dobra muzyka. On wygląda na sympatycznego chłopaka, ale nie każdy sympatyczny chłopak powinien śpiewać. Przyznam szczerze, że mało mnie obchodzi jego kariera, ale uważam, że to naprawdę kiepski wybór.

Rafał Brzozowski wielkim zaskoczeniem Polaków. Czy decyzja TVP była trafna?

O nominacji Rafała Brzozowskiego na reprezentanta Polski podczas Eurowizji dowiedzieliśmy się w piątek, w programie „Pytanie na Śniadanie”. Właśnie wtedy po raz pierwszy zaprezentowano utwór, który będzie mediował podczas konkursu. Piosenka „The Ride” wywołała wśród Polaków skrajne emocje. Czy to aby na pewno dobry wybór? Jak do tej pory wszyscy zgodnie spodziewali się innej decyzji. Słynna piosenkarka, Sanah, była dla wielu z nas oczywistą kandydatką do spełnienia tej trudnej i wymagającej roli. Co na to internauci?

Czekam z niecierpliwością na tę porażkę. Ciekawe, kogo wtedy reżimówka oskarży
Beznadziejny wybór ! już gorszy nie mógł się przytrafić ! Czekam z niecierpliwością na potwierdzenie mojej opinii
Na tle tych oszałamiających sukcesów polskich wykonawców do tej pory na eurowizji, Brzozowski wypada słabo
Więcej o: