Wrzuć torebkę po herbacie do zlewu z brudnymi naczyniami. Świetny trik, który musisz znać

Po zaparzeniu herbaty wyrzucasz torebkę do kosza? Choć robi tak większość z nas, to można z nią zrobić coś znacznie bardziej pożytecznego. Otóż wystarczy umieścić ją w zlewie z brudnymi zaczyniami i zalać wodą. To świetny trik, który z pewnością nie raz ci się przyda. Sprawdź, na czym polega.
Zobacz wideo Domowe sposoby na udrożnienie rur

Nie da się ukryć, że zmywanie jest jedną z najbardziej nielubianych i monotonnych czynności w naszych domach. Niestety, nie we wszystkich domostwach obecna jest zmywarka. Co więcej niektórych naczyń w zmywarkach myć nie można, zatem od czasu do czasu większość z nas zmuszona jest zmywać ręcznie. Jak zatem ułatwić sobie tę czynność? Z pomocą może przyjść zużyta torebka po herbacie. 

Wrzuć torebkę po herbacie do zlewu z brudnymi naczyniami. To świetny i bardzo przydatny trik

Już jakiś czas temu wspominałyśmy o tym, że zamiast wyrzucać torebki po zaparzonej herbacie, warto umieścić je w lodówce. Okazuje się, że to nie jedyny sposób na ich wykorzystanie. Zużytą torebkę herbaty warto również wrzucić do zlewu pełnego brudnych i tłustych naczyń. To wcale nie żart! Ten trik przyda się szczególnie tym osobom, które nie posiadają zmywarki, jednak nie tylko. Wyjaśniamy, w jaki sposób herbata pomoże w zmywaniu naczyń. 

Trik z umieszczeniem w zlewie z zabrudzonymi naczyniami torebki z zaparzoną wcześniej herbatą jest niezwykle popularny na zagranicznych blogach poradnikowych. Podobno ci, którzy go wypróbowali są zachwyceni i regularnie stosują ten sposób. Wystarczy brudne naczynia umieścić w zlewie, zalać je wodą, a następnie dodać zużyte torebki herbaty - pamiętaj, że im większy zlew i większa ilość naczyń, tym potrzeba będzie więcej torebek z herbatą. Okazuje się, że herbata pomaga szybko i dokładnie usunąć z naczyń tłuszcz. Najlepszą opcją będzie zastosowanie tego triku wieczorem i pozostawienie naczyń w wodzie z herbatą na całą noc. Możesz również pozostawić naczynia na kilka godzin. Po upływie tego czasu umycie naczyń będzie zaskakująco łatwe, a wszystkie zabrudzenia zmyją się bez wysiłku. 

Więcej o: